Güzellik ve Bakımda Aktif Karbon/ Kömür Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Sivilceleri Yok Etmede Birebir

Hem kadın hem de erkeklerin en çok sorun yaşadığı cilt problemlerinden biri olan sivilceler için birebir olduğu söylenen bu aktif karbon nedir ve nasıl kullanılacak derseniz hemen açıklayalım. Öncelikle tek başına kullanılmayan ve bir kür oluşturmanız gereken sivilce maskesi için; eczaneden alabileceğin bir tablet aktif karbonu 2 çay kaşığı aloe vera ile karıştırmalısın. Homojen bir karışım ortaya çıktığında maskeyi tüm yüzüne özellikle de sivilcelerin ağırlıkta olduğu alana sür. Maske kuruduktan sonra ılık su yardımı ile tüm yüzünü yıka. Eğer cildin çok sorunlu ise bu kürü haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsin fakat sorunlu bir cilt yoksa haftada 1 yeterli olacak. Çünkü gözeneklerin kapanması ve bir daha kir toplamamasını sağlayan madde işte tam olarak da aktif karbon tatlım.

Beyaz Dişlerin Olmazsa Olmazı

Kim bembeyaz dişleri olsun istemez ki, değil mi? Üstelik güzellik ve bakım ile yakından ilişkili olan beyaz dişlere kavuşmak pek de kolay değilken… Hele bir de çay, kahve ve sigaradan uzak duramayanların yaşadığı o can sıkıcı sararmalara son veren bir buluş karşında! Toz halde satılan aktif karbonu diş fırçanı ıslatıp sür, normal macun ile fırçalama yapar gibi o siyahlık gidene kadar devam et ve bol bol ağzını çalkala. Haftada 2 – 3 kez bu işlemi uygula ve bak bakalım 2.haftaya nasıl bir beyazlık ile uyanıyorsun.

Sindirimde Faydaları Yüksek

Durup dururken ortaya çıkan şişkinlik ve gaz problemlerine iyi gelen aktif karbon için önerilen kullanma yöntemi; size şişkinlik yaratan gıda veya içeceklerden önce bir adet aktif karbon tableti yutup, bol bol su içmen. Sorun midede ise günde 2 ya da 3 tane yutulabiliyor ama abartmamakta fayda var. Günlük kullanıma bindirmemen gereken bir ritüel de kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com