Yeni Trend Ton Sür Ton

Son yıllarda moda dünyasını kasıp kavuran yeni trend akımı kuşkusuz “Ton Sür Ton”. Geçmiş yıllara kadar moda defilelerinde öne çıkan bu akım, artık günlük yaşamımızda da etkisini hissettiriyor.

Ton sür ton, kısaca aynı rengin benzer tonlarını bir arada kullanmak demek! Aslında buradaki amaç tek renk ile mükemmel bir uyumu yakalamak.

Moda haftalarında podyumlarda boy gösteren, renkli giymenin en risksiz yolu olarak nitelendirilen ton üzerine ton da denilen bu akım; aynı rengin aynı tonlarını kullanmak değil, aynı rengin farklı tonlarıyla kombinlerde ahengi yakalamak demektir. 

Backstage at Max Mara FW19 | Available on Moda Operandi
Max Mara Fall 2019

Gösterişsiz ve minimal yapıda takılar seçerek hem ton sür ton trendinin sade ve uyumlu havasını yakalamış olacaksınız hem de aynı rengin farklı tonları ile renklendirdiğiniz parçaları ön plana çıkaracaksınız.

Aalto Fall 2019 Ready-to-Wear collection, runway looks, beauty, models, and reviews.
Aalto 2019

Dekorasyonda Ton Sür Ton Etkisi

Bu popüler moda akımı dekorasyon furyasında da bolca kullanılmaya başlandı. Evinizin mutfak, antre, oturma odası, yatak odası ve hatta banyo bölümünde dahi bu renk uygulamasını deneyebilirsiniz. Örneğin: Son yılların en popüler renk üçlüsü şüphesiz kahve, bej ve açık kahve olarak biliniyor. Bej ve kahve birbirlerine oldukça yakışan iki renk.

Bej - kahve dekorasyon
Bej Kahve Dekorasyon

Özellikle küçük odalı evlerde bu renk uyumu oldukça güzel bir algı yaratıyor. Eğer sizin de salonlarınız küçükse, duvarlarınızda açıktan başlayarak mobilya ve zemin karosu ile birlikte mükemmel bir uyum elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com