Pearl Skin Makyaj Trendi Nedir? Nasıl Yapılır?

Yaz yaklaşırken parlak ten görünümü de tekrar yükselişe geçmeye hazır. “Pearl Skin” isimli makyaj trendi de bunu sağlamayı başarıyor.

Geçtiğimiz yılın en çarpıcı trendlerinden biri kuşkusuz Glass Skin olmuştu. Adından anlaşılabileceği üzere cam gibi pürüzsüz bir ten görünümünü destekleyen bu trend hem makyaj hem de cilt bakımını etkisi altına almıştı. Artık parlak ve pürüzsüz ten makyajı neredeyse bir trend olmaktan çıkarak kalıcı bir güzellik estetiği halini almış durumda. Ancak bu yeni yükselişlere de alan bırakmıyor değil. 

Glass Skin’in bu seneki hali ise Pearl Skin oluyor diyebiliriz. Peki, nedir bu trend ve nasıl uygulanır hadi birlikte göz atalım.

Pearl Skin makyaj trendi nedir?

Trend ilhamını incilerin narin, ışıltılı parlaklığından alıyor. Glass Skin’in aksine burada daha az ıslak bir bitişten söz etmek mümkün ancak parlaklık elbette maksimum seviyede. Tabii yumuşak, ipeksi görünümle birlikte… Pearl Skin trendinde yansımalı bir aydınlık ön planda.

Pearl Skin trendine uygun makyaj nasıl yapılır?

– Bu trend için ciltte istenilen parlaklığı yaratacak bir baz kullanmak çok önemli. Shiseido Future Solution LX Infinite Treatment Primer SPF30 ise tam da Pearl Skin’e uyumlu şekilde ciltte inci gibi bir parlaklık yaratıyor. Ayrıca donukluk, ciltteki ton farklılıkları ve gözeneklerin görünümünü düzeltirken, cildi korumaya ve nemlendirmeye yardımcı oluyor.

– Parlaklığı desteklemek için ıslak ya da canlı bitişli bir renkli nemlendirici ya da fondöten kullanmalısınız.

– Sonrasında tercih edeceğiniz bir highlighter’ı kaş kemiğinize, elmacık kemiğinize ve birazcık da burnunuzun ucuna uygulayabilirsiniz. Bir de ipucu verelim; bu aşamada kremsi yapıya sahip ürünler kullanmanız daha doğal bir sonuç almanızı sağlayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com