Doğal makyaj tüyoları

Her dönem birbirinden farklı ve dikkat çeken birçok makyaj trendi karşımıza çıksada, ‘no makeup makeup’ her dönemin popüler makyaj uygulaması. Öte yandan eskiden daha sık gördüğümüz ağır makyajlar ve uygulamalar, cildinizi yorarak, sizi olduğundan büyük gösterebilir. Bu nedenle daha doğal ve cildinizi yormayan uygulamalar seçmenizde fayda var.

İşte sizin için sıraladığımız doğal makyaj yöntemleri…

( Kapak Karesi: Barbara Palvin, Getty )

Renkli güneş kremi ya da BB krem kullanın

Cildinizin daha doğal görünmesi için fondöten yerine renkli güneş kremi ya da BB krem tercih edin. Eğer cilt lekeleriniz ve problemleriniz varsa, kapatıcılığı yüksek BB kremleri tercih edebilirsiniz.

Pastel tonlarında farlar kullanın

Göz kapağınızın rengine en yakın olan krem ya da şeftali tonlarındaki farlar, makyajınızda doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ten renginize yakın farlar, size makyaj yapmamışsınız görünümü verir.

Doğal parlatıcılar

Son dönemde kırmızı ve bordo gibi koyu renk rujlar, yerini doğal pastel tonlara bıraktı. Dudaklardaki kalın tabaka ve mat görünüm de, yerini ince ve daha ışıltılı doğal renklere bıraktı. Siz de en doğal makyaj görünümü için, dudak renginize en yakın ruj ve parlatıcıları tercih etmelisiniz. Böylelikle yüzünüze hafif bir renk gelir ve solgun görünmezsiniz.

Eyeliner yerine göz kalemi ya da siyah far kullanın

Bakışlarınızı eyeliner yerine göz kalemi ile ortaya çıkarın. Aynı etkiyi siyah far yardımıyla da elde edebilirsiniz. Göz kapaklarınızın hizasına ince bir far fırçası yardımıyla, çizgi çekerek dağıtabilir ve bakışlarınız ortaya çıkarabilirsiniz.

Yoğun olmayan maskara tercih edin

Kirpiklerinize yoğun yapılı bir maskara değil, ince ve doğal bir görünüm elde edebileceğiniz maskara kullanın. Kirpiklerinizi tek tek ayıran ve hafif yapılı maskara çeşitlerini tercih ederseniz, daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Likit allıklar ile daha doğal pembelik

Krem ya da likit allıklar, hafif yapılı olmasıyla cildinize hafif bir pembelik verir ve doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar. Yoğun pembe ve kırmızılık veren allıkları yoğun makyajlarınızda tercih edebilirsiniz.

Kaşlarınızı yalnızca tarayın

Kaşlarınızın seyrek kısımlarını yoğun makyajlarda kalem ve far yardımıyla doldurabilirsiniz. Ancak doğal bir makyaj görünümü elde etmek için, kaş tarağı ile taramanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com