Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır ?

Soğuk Lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemlerinden en etkili olanlarından birisidir.

Soğuk Lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemlerinden en etkili olanlarından birisidir. Bu prosedür yağ hücrelerinin -5 / -10 derece arasında soğumasını ve diğer dokulara zarar vermeden vücuttan atılmasını sağlar. İdeal bir sıkılaştırma ve şekillendirme yöntemi olan soğuk lipoliz, ameliyatsız bir yöntem olduğu için sıklıkla tercih edilen işlemlerden bir tanesidir.

Soğuk lipoliz nasıl yapılır?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin belirli bir sıcaklık seviyesinde dondurularak vücuttan uzaklaştırılması esasına dayandığından, antifriz özelliğine sahip membran sayesinde cilt donma ve soğuk yanıkları gibi yan etkilerden korur . Vakumlama prensibine dayanan soğuk lipoliz, -10 dereceye kadar soğumuş olan yağ hücrelerini +10 dereceye kadar indirgeyerek ve şok ederek deforme eder. 1 saat süren işlemden yaklaşık 2 hafta sonra yağ hücreleri metabolik yollarla (idrar veya ter yoluyla) atılır.

Soğuk lipoliz hangi bölgelere uygulanabilir?

Üç farklı ucu olan ve en geniş bölgelerden en küçük bölgelere kadar müdahaleye imkan veren soğuk lipoliz, karın, kollar, bacaklar, kalçalar, kalçalar ve sırttaki sütyen çizgisine uygulanabilir . Aynı gün 3 farklı alana uygulanabilen işlemin ikinci seansın aynı bölgeye uygulanabilmesi için 6-8 hafta beklenmesi gerekmektedir. Seansdan sonra 15 gün içerisinde etkisini göstermeye başlamaktadır. Soğuk lipoliz, 2-4 ay içerisinde 2-16 cm incelmeyi mümkün kılar.

Soğuk lipoliz kimlere uygulanamaz?

Şiddetli karaciğer ve böbrek hastalığı, göbek fıtığı, soğuk ürtikeri, kanser ve AIDS hastalığı, kontrolsüz şeker hastalığı, kan protein eksikliği hastalığı, sedef ve vitiligo gibi cilt hastalıkları olan kişiler ve kalp damar hastalığı olan kişiler soğuk lipoliz için uygun adaylar değildir . Ayrıca hamilelik ve emzirme dönemleri ile kalp pilinin varlığı soğuk lipoliz için engel oluşturmaktadır.

Soğuk lipolizin etkileri kalıcı mıdır?

Uygulamanın en başarılı sonuçları için su tüketimi, doğru ve sağlıklı beslenme ve ayrıca çok yorucu olmayan egzersizler ile tedaviye destek olunması gerekmektedir. Bu sayede soğuk lipolizin başarı oranını artırarak daha kalıcı bir sonuç elde etmek mümkün olacaktır. Soğuk lipolizi desteklemek için en uygun egzersizler yürümek ve bisiklete binmektir.

Soğuk Lipoliz Kilo Vermeye Neden Olur mu?

Soğuk Lipoliz genellikle kilo vermeye neden olmaz. Ancak bölgesel yağlanmada belirgin düşüşe ve ilgili bölgede 2 ila 4 cm kadar zayıflamaya neden olur.

Soğuk Lipoliz öncesi gereksinimler / hazırlıklar nelerdir?

Soğuk lipoliz uygulamasından önce tok olması veya kahve içilmesi tavsiye edilmez. Ölçmede yanıltıcı olabileceği için kadın danışanlara adet dönemlerinde uygulanmaz. Ameliyat öncesi ve sonrasında fiziksel egzersizler yapılabilir. Hastalar operasyondan hemen sonra işlerine ve sosyal yaşantılarına dönebilirler.

Diyet ve Spor Eşliğinde Soğuk Lipoliz Olmalı mı?

Her zayıflama ve sıkılaştırma yönteminde olduğu gibi Soğuk Lipoliz uygulaması bir diyet veya sporla desteklendiğinde çok daha iyi sonuçlar verir. Hastanın ameliyattan önce ve sonra günde en az 2,5 litre su içmesi önerilir. Bitki çayları içmek de faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com