Sahte Mutluluğun Kurbanı mısınız?

Bazen bunu anlamsız olarak yaparız, bu da sadece daha fazla hayal kırıklığına ve strese neden olur. Bu, genç ve orta yaşlı yetişkinlerde daha yaygın olmasına rağmen, her yaştan herkesin başına gelebilir.

Neden Sahte Mutluluk?

707 Melek Numarası

Mutluluk taklidi yapmak, kendinizi başkalarına mutlu hissettirdiğinizde ortaya çıkar, ancak bu şekilde gerçekten içten hissetmeyin. Diğer herkese, hayatınızın en güzel anını yaşıyormuşsunuz gibi görünür, ama içinizde bir şey eksikmiş gibi hissedersiniz. Neyi başardığınızın bir önemi yok, hala yerine getirilmemiş hissediyorsunuz. Başınıza gelen harika şeyler ne olursa olsun, hala açıklayamayacağınız bir şeyi arıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Bu davranış stres, gerginlik ve depresyonun yanı sıra daha da olumsuz düşüncelere yol açabilir.

Bunlardan herhangi biri tanıdık geliyor mu? Eğer öyleyse, bu istenmeyen davranışa dahil olabilirsiniz – ama yalnız değilsiniz. Sosyal medya akışınızda, herkesin her zaman sürekli mutlu göründüğünü gösteren gönderiler bulmak son derece popülerdir. Metalaştırmak sosyal durum ‘beğeniler’ ile ruh sağlığınız için zararlıdır. İşin gerçeği, hiç kimse 7/24 mutlu değildir. Sürekli olarak bu şekilde görünen resimlerini yükleyenler, genellikle en büyük kurbanlardır. Sahte mutluluğun kurbanı gibi hissediyor musunuz? Öyleyse, cevabınızı belirlemenize yardımcı olabilecek göz önünde bulundurmanız gereken birkaç davranış aşağıda verilmiştir.

Başkasının Mutlu Versiyonunu Yaşıyorsun

Gerçek mutlulukla ilgili en büyük şeylerden biri, iki insanın onu aynı şekilde tanımlayamamasıdır. Bununla birlikte, kendinizi sırf başkalarını memnun etmek için belirli bir şekilde yaşarken veya hareket ederken bulursanız, kendi mutluluğunuzu taklit ediyor olabilirsiniz. Çoğu zaman bu, siz fark etmeden gerçekleşir. Ebeveynleriniz sizi güvenli bir iş alanında derece almanız için üniversiteye itmiş olabilir, bu sizin ille de tutkulu olmadığınız bir iş. Eşiniz, size doğru gelmeyen bir kariyer veya mali karar vermeniz için size baskı yapabilir. Komşularınız, arkadaşlarınız ve hatta medya size gerçek mutluluğu elde etmek için belirli bir şekilde bakmanız ve hareket etmeniz veya belirli şeyler satın almanız gerektiğini söyleyebilir.

Belirli bir ürün size çekici gelmiyorsa, ancak yine de satın almayı düşünüyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olduğunu düşünerek başka birinin mutluluk versiyonunu yaşıyorsunuzdur. Bir an düşünün. Sizin için önemi bir yana, sizi mutlu edecek şeyler için çalıştığınız şeyler aynı mı? En hızlı arabaya sahip olman umurunda mı? En büyük ev mi? En büyük maaş çeki mi? Bu tür sorular, sahip olmadığınız parayı ihtiyacınız olmayan şeylere harcamanızı önlemek için kendinize sormanız önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com