İçten gelen güzellik

Herkese mutlu haftalar! Bugün içten gelen güzellik dedik ve beslenme sisteminizin cildinizle olan etkisini araştırdık.

Yediklerinizin güzelliğinize ne kadar etki ettiğini biliyor musunuz? Her ne kadar kozmetik ürünlere olan bağlılığımızdan vazgeçmesek de aslında yediklerimizin cildimiz üzerinde önemli bir etkisi var.

Avokado

İlk olarak C ve E vitamini deposu olan avokado cilde ışıltı ve parlaklık katarken, yağıyla da ciltteki kolajen üretimini çoğaltır ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu meyvenin her zaman çöpe giden çekirdeğini ise işe yaramaz sanmayın. Aslında bu çekirdeği topuklarınız için rahatlatıcı bir masaj aleti  olarak da kullanabilirsiniz.

İçten gelen güzellik

Çilek

Çilekle devam edelim peki bu meyveyi diş beyazlatmak için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kırmızı meyveler grubunda olan çilek,  güzel tadının yanı sıra aslında çok güçlü bir antioksidan. Bu meyveyi ezerek elde ettiğiniz çilek püresiyle dişlerinizi fırçaladığınızda içindeki asitler sayesinde daha beyaz ve parlak dişlere sahip olabilirsiniz. Fırçalama işleminden sonra asit dengesini sağlamak için sodayla ağzınızı çalkalamayı sakın ihmal etmeyin.

İçten gelen güzellik

Domates-Havuç

Şimdi de kırmızı bir sebze olan domatesin, yararlarına ve güzelliğinize olan etkilerine bir bakalım:) İçinde kırmızı pigmentler bulunduran domates, likopen olarak adlandırılan bu pigmentler sayesinde cildin kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. İçerdiği C vitamini sayesinde de kolajenleri harekete geçirerek cildin yapısını düzenler. Bir başka sebze olan havuç ise bol miktarda karoten içerir ve tüketildiğinde vücutta emilerek A vitaminine dönüşür. Yaşlanmayla doğal yollardan savaşmanıza yardımcı olur.

İçten gelen güzellik

Kırmızı üzüm

Son olarak doğal bir ilaç ve çok güçlü bir antioksidan olan kırmızı üzüm, çekirdeğiyle birlikte  kusursuz bir cilt sağlığı için önemli meyvelerden. Taze tüketilmesi gereken bu meyve doğal antihistamin özelliğiyle de alerjik reaksiyonlara karşı savaşır.

İçten gelen güzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com