Gucci’den Yeni Koleksiyon

Gucci, sürdürülebilir üretimi desteklemek için oluşturulan Gucci Circular Lines’ın ilk koleksiyonu olan Gucci Off The Grid’i piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Dünyaca ünlü giyim markası Gucci ve kreatif direktörü Alessandro Michele, yeni “Gucci Off the Grid” koleksiyonunu tanıttı. Yeni koleksiyon tamamen organik, geri dönüşümlü ve sürdürülebilir malzemelerle üretildi. Ödüllü oyuncu ve aktivist Jane Fonda aynı sıra Miyavi, David de Rothschild, Lil Nas X ve King Princess gibi yıldızlar Gucci’nin ilk sürdürülebilir koleksiyonu Gucci Off The Grid’in kampanyası için kamera karşısına geçti.

Ünlü marka çevresel etkileri yüzde 21 azalttı

Çevresel etkileri yüzde 21 azalttıGucci, 2019 çevresel kar ve zarar sonuçlarını yayınladı ve yıllık bazda toplam ayak izinde yüzde 21’lik bir azalma olduğunu bildirdi. Ünlü marka ayrıca 2025 yılınnda sera gaza emisyonlarını da yüzde 50 azaltma sözü verdi.

İtalyan moda devi , 2019’a ait çevresel kar ve zarar sorunçlarını yayınladı. İnsanlar ve gezegen için olumlu değişim yaratmayı taahhüt eden 10 yıllık “Culture of Purpose” stratejisinin (2015-2025) bir parçası olan rapor, lüks markanın programın önünde olduğunu ve 2025 hedeflerine ulaşmaya yakın olduğunu ortaya koydu.

Genel müdürü Marco Bizzarri yaptığı açıklamada şunları söyledi: “kolektif geleceğimizi temelden etkileyen ve yaratan konulara odaklanıyor. Geleceği, daha adil olacak şekilde inşa etmemiz çok önemli, adaletsizlik ve ayrımcılığın hüküm sürmesine izin verilemez. Güncel olaylar ışığında, ırkçılıkla mücadele konusundaki değişmez taahhüdümüz artık daha da güçlü.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com