Göz şekline göre eyeliner uygulamak için bilmen gereken taktikler

Birçoğumuz eyelinerı annemizden, arkadaşımızdan veya beğendiğimiz sanatçıdan gördüğümüz gibi uyguluyoruz.

Oysa Küçük gözlerimizi daha iri, düşük göz kapaklarımızı daha kalkık gösterebiliriz

Badem gözler için eyeliner

Likit eyelinerını ince bir biçimde gözlerinin iç köşelerinden itibaren çekmeye başla, dış köşelere doğru eyeliner çizgini kalınlaştır. Gözlerinin dış köşelerine ulaştığında eyeliner çizgisini hafifçe yukarı çekerek kuyruk kısmını oluştur.

Çukur gözler için eyeliner

Gözlerinin dış köşesine yoğunlaşan eyeliner stilleri bu göz tipi için ideal. Göz kıvrımının en yüksek noktasından itibaren eyelinerını uygulamaya başla, kirpiklerinin bittiği noktada uygulamayı tamamla. Eğer eyeliner çizgini uzatırsan, bu gözlerinin aşağıya çekilmesine neden olacak; bizim isteğimizse gözlerinin olduğundan daha iri ve daha kalkık görünmesi!

Düşük göz kapakları için eyeliner

Düşük göz kapaklarını olduğundan daha kalkık göstermek için, eyelinerının kuyruğunu olabildiğince uzat. Bu şekilde gözlerine maksimum belirginliği vereceksin. Ayrıca düşük göz kapağı olanlar kalın eyelinerdan uzak durmalı. Kalın eyelinerın göz kapağına kolaylıkla bulaşabilir ve göz kapağının daha küçük görünmesine yol açar.

Büyük gözler için

Eğer iri ve yuvarlak gözlerin varsa, eyeliner gözlerinin şeklini anında vurgulayacaktır. Üst kirpik çizgine eyelinerını, hem içte hem dışta aynı kalınlıkta olacak şekilde çek. Aynı şekilde alt kirpik çizginin iç kısmına göz kalemini çekmeyi ise unutma.

Büyük gözleri olanlarda renkli göz makyajı harika görünüyor. Daha belirgin ve iddialı göz makyajı yapmayı seviyorsan renkli eyeliner ve göz kalemleri stoklarını yenilemelisin. Mavi, yeşil ve mor eyeliner sayesinde büyük gözlerinde eğlenceli makyaj stilleri ortaya çıkarabilirsin

Aşağı doğru kıvrılan gözler için

Aşağı doğru kıvrılan gözleri aksi bir illüzyon yaratarak daha kalkık gösterebilirsin. Tek yapman gereken, eyelinerının kuyruğunu uzatıp dramatik bir bitiş vermek. Eyelinerını gözün boyunca çektikten sonra, yukarı ve dışa doğru bir efekt vermelisin. Aynı adımı alt kirpik dibine de uygula. Eyelinerın dış köşelerini buluşturarak kuyruğunun daha belirgin olmasını sağlayabilirsin. Gözlerini kalkık göstermek için kalın eyeliner yerine daha ince ve doğal modelleri tercih et. Böylece gözlerinin dış kısımları ortaya çıkacak ve gözlerin badem gibi çekik, kalkık görünecek.Sen de göz şekline göre eyeliner uyguladıktan sonra farkı göreceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com