GOLO Diyeti Nedir?

GOLO planlarında, aslında “diyet yapmayı bırakın” diyor. Bunun yerine, şirketin insülini düzenlemeye yardımcı olduğunu iddia ettiği ve vücudunuzu kalori sayımı veya kısıtlayıcı yemek yemeden kilo vermeye teşvik ettiğini iddia ettiği Release’i alırsınız. Birçok diyet için yaygın olan birkaç önerilen yiyecek ve bazı cesareti kırılmış yiyecekler vardır.

Web sitesi, GOLO diyetinin kilo verme konusundaki güvenliğini ve etkinliğini doğrulayan çalışmaları listelese de, hem pilot çalışmaların hem de yayınlananların bir şekilde GOLO tarafından finanse edildiğini veya desteklendiğini ve konu havuzlarının çok küçük olduğunu belirtmekte fayda var.

GOLO diyetindeki kişilere, üç öğün boyunca günde 1.300 ila 1.800 kalori tüketilmesini öneren metabolik programı özetleyen kitapçıklar verilir (ve her öğünü bir Serbest Bırakma kapsülü izler). Herkes aynı gıda kurallarına sahip olsa da, özel kalori alımı tavsiyeniz cinsiyetinize, yaşınıza, mevcut kilonuza ve aktivite seviyenize bağlıdır. GOLO ayrıca şeker ve işlenmiş gıdalardan kaçınırken daha fazla tam gıda (meyveler, sebzeler, etler, yumurtalar ve tahıllar dahil) yemeye teşvik eden yeme yönergeleri sağlar. Plandayken de dışarıda yemek yiyebileceğinizi garanti eder. Günde en az 15 dakika egzersiz de teşvik edilir.

Bir diyet planına başlamadan önce, önceden mevcut koşullarınız varsa özel hususlar yapılmalıdır.

Los Angeles’ta küçük bir özel beslenme pratiği yürüten ve Forbes Sağlık Danışma Kurulu üyesi olan Melina B. Jampolis , “Önemli hususlar böbrek fonksiyonunu içerir – böbrek fonksiyonu bozulursa çok yüksek protein yapmak istemezsiniz” diyor  . . “Ayrıca, insülin veya diyabet için ağızdan alınan bir ilaç alıyorsanız, kilo verirken veya kan şekerinizin çok düşmesini önlemek için diyetinizde büyük değişiklikler yapıyorsanız, ayarlanması gerekebilir.”

GOLO Diyet Takviyesi Nedir?

Diyetin resmi eki olan Release’i vurgulamadan GOLO diyetini tartışamazsınız. Unutulmaması gereken ilk şey, takviye FDA tarafından düzenlenen bir laboratuvarda yapılırken, ajans diyet takviyelerini düzenleyemez ve bu nedenle iddialarının güvenliğini veya etkinliğini kanıtlayamaz. Takviyenin kendisi, metabolizmanızı artırarak ve insülin seviyelerini dengeleyerek sağlıklı kilo kaybını teşvik ederken, geliştirilmiş enerji, azaltılmış açlık ve azaltılmış stres ve kaygı gibi ek faydalar sağladığını iddia ediyor.

Release, aşağıdakiler dahil “yedi doğal, bitki bazlı içerik ve üç mineral” içerir:

 • Magnezyum
 • Çinko
 • Krom
 • rhodiola özü
 • inositol
 • Berberin özü
 • Gardenya özü
 • banaba özü
 • Salacia özü
 • elma özü

Bu bileşenler genellikle FDA tarafından güvenli olarak kabul edilir.

Petersen, Release’deki birçok mineral ve içeriğin miktarının, mineral eksikliğini tersine çevirme veya etki ekleme yolunda fazla bir şey yapacak kadar büyük olmadığını söylüyor. Elyaf içeren elma özünün tescilli karışım içerik listesindeki son bileşen olduğunu ve takviyede daha küçük bir konsantrasyon olduğunu belirtir. “Bu minerallerin optimal seviyelerini korumak iyi bir fikir, ancak formülde özellikle özel veya kilo vermeyi teşvik eden hiçbir şey yok” diye ekliyor.

Bu bileşenlerin genellikle güvenli olarak kabul edilmesi, ek alırken dikkatli olmamanız gerektiği anlamına gelmez. Özellikle tedavi için ilaç aldığınız diyabet gibi önceden var olan bir durumunuz varsa.

Dr. Jampolis, “Genel olarak takviyeler için, insanlar bir takviyenin doğal olduğu için herkes için güvenli olduğunu ve diğer ilaçlarla etkileşime girmeyeceğini veya yan etkilere neden olmayacağını varsaymamalıdır” diye açıklıyor. “Aldıklarının kendileri için güvenli olduğundan emin olmak için eczacılarıyla veya [veya doktorlarıyla] konuşmalılar.”

GOLO Diyetinde Yenilebilecek Gıdalar

Petersen, Sürümü ilk satın aldığınızda ücretsiz olarak alacağınız bir kitapçıkta bulabileceğiniz GOLO diyetinde vurgulanan yiyecekleri özetliyor:

 • Hayvansal protein:  sığır eti, tavuk, domuz eti, yumurta, süt, peynir ve yoğurt
 • Deniz ürünleri:  taze veya dondurulmuş
 • Sağlıklı yağlar:  hindistancevizi yağı, zeytinyağı, chia tohumları, kenevir tohumları ve keten tohumları
 • Tam tahıllar:  kahverengi pirinç ve kinoa
 • Baklagiller:  barbunya, siyah ve nohut
 • Diğer sebzeler:  patates, tatlı patates ve kış kabağı
 • Taze meyve:  özellikle çilek
 • Yeşil sebzeler:  kuşkonmaz, brokoli, lahana ve kabak
 • Kuruyemişler:  badem, ceviz ve kaju

Teşvik edilen gıdalar bütün, işlenmemiş gıdalardan oluşuyor ve Petersen, listenin çoğu genel gıda grubunu oldukça kapsadığını ekliyor. Bununla birlikte, GOLO’nun tavsiyelerinden birkaçıyla ilgili, örneğin hayvansal proteini nasıl vurguladığı gibi bazı sorunları var, ancak bu proteinin türü ve kalitesi hakkında önerilerde bulunmuyor. Petersen ayrıca, bazen yüksek düzeyde cıva içerebilen ve küçük çocuklar için zararlı olabilen deniz ürünleri de dahil olmak üzere diğer kategorilerde vurgulanan gıda kalitesiyle ilgili herhangi bir ayrıntı bulunmadığını, hamile kalmayı planlayan, hamile veya emziren kadınlar olduğunu da belirtiyor. Gıda ve İlaç İdaresi’ne.

GOLO Diyetinde Kaçınılması Gereken Yiyecekler

GOLO diyetinde önerilmeyen yiyecekler şunları içerir:

 • ilave şeker
 • Yapay tatlandırıcılar
 • Tatlı pişmiş ürünler ve şekerli içecekler
 • Sosis, öğle yemeği etleri ve bitki bazlı et ikameleri gibi işlenmiş gıdalar
 • Rafine gıdalar
 • Beyaz ekmek

Genel olarak, bu liste, kötü sağlık ve iltihaplanma ile bağlantılı gıdaları içerir  . GOLO diyeti yiyecekleri kısıtlamadıklarını vurguladığından, bu yiyeceklerin basitçe cesaretinin kırıldığını belirtmekte fayda var. Ancak, dışarıda yemek yemeyi tartışırken bile GOLO, “çabalarınızı sabote etmemek” için yönergelerini izlemeniz gerektiğini belirtiyor.

Gerçekten de Dr. Jampolis, eklenen şekerlerin aslında GOLO diyetinin ve ekinin arkasındaki ana teori olan insülin direncine yol açabileceğini belirtiyor. Eklenen şekerlerin en önemli kaynaklarından bazılarının meşrubatlar ve aromalı meyve suları gibi içecekleri, paketlenmiş atıştırmalıkları, kahvaltılık gevrekleri, şekerli meyveli yoğurdu ve süt ürünlerini içerdiğini belirtiyor.

GOLO Diyetinin Maliyeti Ne Kadardır?  

GOLO diyet planının kendisi “ücretsizdir”; ancak yemek planının ayrıntılarına erişmek için Sürüm ekini satın almalısınız.

Bir şişe 90 Release kapsülün fiyatı 49,95 dolar ve GOLO, kullanıcıları her öğünde bir kapsül almaya teşvik ediyor. Bu nedenle, bir şişe yaklaşık dört hafta sürer. Aynı anda birden fazla şişe satın alırsanız indirim alabilirsiniz.

GOLO Diyetinin Sağlığa Faydaları

Salınım ekindeki bileşenler FDA tarafından güvenli kabul edilir ve “Metabolik Plan”ın izlenmesi, Salınım almayı bıraktıktan sonra bireyler için sağlıklı alışkanlıkların sürdürülmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir diyette olduğu gibi, bireyin sonuçları ve faydaları kişiden kişiye değişecektir.

Petersen, “Kesinlikle bütün gıdaları ve sağlıklı yağları vurgulamak ve egzersizi teşvik etmek, köklü sağlıklı yaşam tarzı öğeleridir” diyor.

GOLO Diyetinin Riskleri 

GOLO diyetinin gerçek bir riski yoktur (şeker hastalığı olan kişiler için bazı riskler dışında). Ancak her diyette olduğu gibi kişilerin başlamadan önce doktorlarıyla konuşmaları gerekir. GOLO diyetiyle ilgili en büyük sorun, etkinliğine dair somut kanıtların olmamasıdır – ilgili tüm çalışmalar GOLO tarafından finanse edilmektedir – bu nedenle haftada 1 ila 2 pound kilo kaybı iddiaları doğrulanmamıştır. Yine de bu oranda kilo vermek, hızlı ve yoğun kilo vermeyi vaat eden diyetlerden daha güvenlidir.

Petersen, “Sağlık web sitelerinin çoğu, ürünün/web sitesinin ‘herhangi bir hastalığı teşhis etmeye, tedavi etmeye, iyileştirmeye veya önlemeye yönelik olmadığına’ dair bir ifade içerir” diye açıklıyor Petersen. “GOLO sitesi bu ifadeyi içeriyor, ancak aynı zamanda yanıltıcı olabilecek ‘metabolik işlev bozukluğunu iyileştirdiğini’ iddia ediyor.”

Ek olarak, araştırma eksikliği nedeniyle, kilo kaybı sonuçlarının (varsa) ne kadar süreceğine dair bir gösterge yoktur. GOLO, çoğu insanın yaklaşık üç ila altı ay boyunca Serbest Bırakıldığını ve bu sürenin ötesinde herhangi bir kilo kaybının devam edip etmediğinin bilinmediğini belirtiyor.

“Genel olarak, toplam kaloriyi azaltmak—program ortalama bir erkeğin alımını 700 kalori ve bir kadının alımını 500 kalori azaltır—tatlılar ve unlu mamullerle ilişkili ‘boş kalorileri’ ortadan kaldırmak ve egzersizinizi artırmak, bunu deneyen birçok kişi için muhtemelen kilo kaybına yol açacaktır. ”diyor Petersen. “Ancak istikrarlı ve uzun ömürlü olup olmayacağı başka bir soru ve bu belirli programda bu verileri sağlayacak bir araştırma yok.”

Diyeti sona erdirme konusunda GOLO’nun web sitesinde, Release uzun süreli kullanım için güvenli olduğu için “istediğiniz kadar alabilir veya metabolizmanız geliştikçe ve hedef kilonuza ulaştıkça aşamalı olarak bırakabilirsiniz. Bazı insanlar hedeflerine ulaştıklarında daha düşük dozda devam etmeyi seçerler.”

GOLO Diyeti Sizin İçin Uygun mu? 

Herhangi bir diyette olduğu gibi, GOLO diyetinin mevcut sağlık ve zindelik hedeflerinize uygun olup olmadığını belirlemek için doktorunuza veya beslenme uzmanınıza danışmalısınız. Release’deki diyet önerileri ve içerikleri genellikle güvenli olsa da, GOLO diyetinin diğer diyetlerden daha etkili bir kilo verme diyeti olduğuna dair somut bir kanıt yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com