Burberry’nin çevre dostu yolculuğu…

Sürdürülebilirlik ile alakalı bir senet açıklayan Burberry, güncel ve gelecekteki sürdürülebilirlik projeleri için finansal garanti sağlıyor.

Lüks bir şirket tarafından yapılan ilk sürdürülebilirlik seneti olduğunu söyleyen Burberry, maddi kaynaklarını çeşitli hale getirerek uzun dönemli bir destek sağlayacaklarını belirtti. Profesyonel yatırımcılara sunulacak olan senet, Londra Borsasında yer alacak. 

“Burberry’nin sürdürülebilirlik ike olan bağı uzun bir süredir devam ediyor. Burberry pozisyonunu ve etkisini sosyal ve çevresel gelişmeler için özveri ile kullanmayı sürdürüyor,” diye bir açıklama yapan İngiliz marka, daha önce de sürdürülebilirlik adına birçok söz vermişti. 2022’ye kadar karbon nötr olmayı hedefleyen Burberry, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak sera gazı emisyonunu azaltmayı planlıyor. Son iki yılda ambalajlarını büyük bir oranda değiştiren Burberry, artık Forest Stewardship Konseyi tarafından sertifikalı geri dönüştürülmüş kahve bardakları kullanıyor. Ayın zamanda transit ürünlerdeki plastik tüketimini azaltan Burberry, giysi askılarında ise biyo bazlı kompostlanabilir alternatif malzemeler kullanıyor. Her anlamda sürdürülebilir bir yol izleyen İngiliz lüks moda markası, giysi çantalarında da PHA içerikli materyaller tercih ediyor. 

Beş sene önce ekstra stoğu yeniden kullanmak, onarmak, bağışlamak veya geri dönüştürmek yerine yaktığı ortaya çıkan Burberry, tüm eleştirilerin hedefi olmuştu. Haberden sonra Meghan Markle’ın da işbirliği yaptığı iş arayan kadınlara destek olan Smart Works vakfı ile uzun dönemli bir anlaşma yapan Burberry, her sene birçok kıyafeti bağışlıyor. Bu yıl yeni bir insiyatif daha duyuran Burberry, yeni bir etiket yöntemi ile ürünlerin sürdürülebilirlik standartlarına ne kadar uyduğunu öne çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com