Kişisel Bakım Hataları

Bakımlı olmak hem erkekler hem de kadınlar için iyi hissetmenin en keyifli yollarından biridir. Temiz kıyafetler giymek, saçları yapmak, cildin parlaması ve daha birçok detay insanların fazlasıyla ilgisini çeker. Fakat çoğu zaman güzellik ürünlerini de ya da aletlerini doğru bir şekilde kullanmıyoruz. Bu listemizde farkında olmasak da çok sık yaptığımız kişisel bakım hatalarını listeledik. İşte en sık yapılan bakım hataları…

Göz maskelerini gözün hemen altına uygulamak

Göz maskeleri /bantları, cilt bakımına ayıracak çok fazla zamanı olmayanlar için gerçek bir keşif! Bu ürünler sadece 15 dakikada gözle görülür bir şekilde nemlendirilmiş ve canlı bir cilt vadediyorlar. Fakat çoğumuz bu ürünleri yanlış kullanıyoruz. Maskeyi gözün hemen altına yerleştirmek kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, ürünün dar ve geniş uçlarının yerini değiştirebilirsiniz.

Kuru fırçalamayı yanlış yapmak

Son yıllarda bu fırçalar kadınlar arasında fazlasıyla popüler oldu. Kuru fırçalama, evde yapılabilecek en basit ve uygun fiyatlı vücut masajıdır. Bu uygulama, kan dolaşımını iyileştirir, lenf akışını ve drenajı destekler. Lenf kalbe doğru aktığı için ters yönde masaj yapmak çok fazla etkili olmaz. Ek olarak, fırçaya yaptığınız baskının gücü konusunda da dikkatli olmanız gerekir. Sert kıllar cildin yenilenmesine katkı sağlamak yerine hoş olmayan tahrişlere neden olabilir.

Kirli saça kuru şampuan uygulamak

Kuru şampuanların saçlar kirliyken kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bu ürünleri saçlarınız temizken kullanırsanız daha etkili sonuç alırsınız. Bu sayede ürün saç derisine daha hızlı nüfuz ederek saçların daha uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır.

Güzellik ürünlerini yanlış sırayla uygulamak

Cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanmak son derece önemlidir. Fakat bu ürünleri doğru bir sırayla uygulamak daha da önemlidir. Güzellik ürünlerinin etkili olmasını istiyorsanız, belirli bir sıraya uymanız gerekiyor. Örneğin önce yıkama jeli, ardından tonik, sonra maske, en son nemlendirici kullanmanız gerekiyor.

Bazı ürünlerden anında etki beklemek

bakım hataları

Önemli bir toplantıdan önce ya da bir buluşmadan hemen önce yüzde sivilce çıkması, son derece sinir bozucu bir durum. Sivilceyi gördüğümüz an mümkün olan en kısa sürede ondan kurtulmak için farklı kremler kullanmaya başlarız. Özellikle akneye yönelik ürünlerde ne yazık ki anında sonuç almak mümkün değildir. Üründen etkili bir sonuç almak istiyorsanız en az 30 gün kremlere şans vermeniz gerekiyor. Çoğu zaman sabırsız davrandığımız için ürünleri düzenli kullanmıyoruz ve sonuç alamıyoruz. Bu nedenle sabırla ve düzenli bir şekilde ürünleri kullanmamız gerekiyor.

Kirpik kıvırıcıyı maskaradan sonra kullanmak

bakım hataları

Çoğu kadın, maskarayı sürdükten sonra kirpik kıvırıcıyı kullanır. Ancak bu son derece yanlış ve tehlikelidir. Maskara, kirpikleri daha kırılgan ve savunmasız bir hale getirir. Hal böyle olunca üzerine kirpik kıvırıcı kullanmak kirpiklerinizi kırabilir ya da koparabilir.

Makyaj süngerini ıslatmadan kullanmak

bakım hataları

Çok az insan makyaj süngerinin talimatlarını okuyor. Çünkü bu ürünlerin kullanımı fazlasıyla kolay görünüyor: fondöteni süngere sıkın ve cilde yayın. Ama aslında bu süngerlerin kullanılmadan önce ıslak olması gerekiyor. Aksi bir durumda sünger fondötenin büyük bir kısmını emiyor. Bu da ürünün daha hızlı bitmesine neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com