Ultherapy (Ameliyatsız Yüz Germe)

Ultherapy nedir ?

Ultherapy sistemi; gelişmiş bir teknoloji olan ultrason teknolojisinin görüntüleme özelliği sayesinde cildin derin tabakalarına ulaşarak sıkılaşma ve germe (lifting) etkisi sağlar. Ultherapy FDA onaylı son teknoloji bir cihazdır.

Ultherapy uygulama süresi ne kadardır ? 

Ultrasonik yüz- boyun germe olarak adlandırılan ultherapy sisteminde uygulama süresi işlem tipine ve uygulanacak bölge gibi çeşitli parametrelere göre 30 dakika ila 1 saat arasında değişmektedir. 

Ultherapy ağrılı bir işlem midir ? 

FDA onaylı ultherapy cihazı ile yapılan ultrasoni ameliyatsız yüz germe işlemi ağrılı olmayan bir uygulamadır, genellikle ultherapy ile uygulaması hafif iğne batması şeklinde hissedilir, izsiz bir uygulamadır sadece uygulama sonrasında hafif kızarıklıklar meydana gelebilir bu kızarıklıklar bir kaç saat içinde geçmektedir. Kısacası ultherapy izsiz, ağrısız ve aneztezi gerektirmeyen bir uygulamadır. 

Ultherapy kalıcı bir yöntem midir ? 

Ultherapy; botox, dolgu gibi minimal invaziv işlemler kadar kısa sürede geçici değildir. Ultherapy’nin etkisi 2 ile 4 yıl süremektedir. 

Ultherapy ile yüz-boyun germe ve kaş kaldırma fiyatları nedir ? 

Ultherapy cihazı kullanılarak uygulanan ultrasonik ameliyatsız yüz ve boyun germe, kaş kaldırma uygulamalarının ücretleri uyguama yapılacak bölgeye ve istenilen sonuca ulaşmak için, yapılması gereken optimum atış sayısına göre değişmektedir. 

Ultherapy hangi durumlarda tercih edilir ? 

Cilt ve cilt altı dokusunun desteğini sağlayan kolajen lifleri zamanla elastik özelliklerini kaybeder. Bu cildin tonusunun azalmasına ve cilt sarkıklarının oluşmasına neden olur. Ciddi derecede cilt sarkmalarında yüz germe, boyun germe gibi ameliyatlar tercih edilir. Ancak orta ve ılımlı düzeyde sarkmalar için cerrahi gerektirmeyen yöntemler tercih edilebilir. 

Ultherapy nasıl uygulanır ? 

Lazer gibi yöntemler, ince çizgiler ve cilt lekeleri gibi, ciltte yaşlanmaya bağlı gelişen değişikliklerin tedavisinde oldukça etkilidir. Ancak bu yöntemlerin cilde doğrudan etkisi, cilt altına olan etkisine göre daha fazladır. Ultheraphy uygulamasını diğer yöntemlerden ayıran en önemli fark, doğrudan cilt altı dokusunun tedavi edilmesine imkan tanımasıdır. Ultheraphy cihazının yarattığı mikro odaklı ses dalgaları cilt altında 3-4,5 mm derinlikte 60-70 derecelik ısıya ulaşan çok sayıda küçük hasar alanları oluşturur. Bu ısı cilde destek görevi yapan kolajen moleküllerini etkileyerek bu liflerin denatürasyonuna neden olur.

Ultherapy uygulamasının etkisi iki aşamalıdır. İlk aşamada yüksek ısıya maruz kalan cilt altı dokusundaki kolajen lifleri denatüre olarak kısalırlar. Bu, Ultheraphy uygulamasının erken dönemde görülen cilt germe etkisini sağlar. İkinci aşama ise, cilt altı dokusunun onarılarak kolajen liflerinin yeniden oluşturulması aşamasıdır. Bu aşama yaklaşık 90 gün sürer ve Ultheraphy uygulamasının etkisinin maksimuma ulaşmasını sağlar.

Ultheraphy tek başına uygulanabildiği gibi, daha etkili sonuçlar için diğer anti-aging uygulamalarla kombine edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com