Kaş Doldurma Nasıl Yapılır? Kaş Doldurma Teknikleri

İfadeyi ve bakışları büyük ölçüde değiştiren kaşlar, doğru teknikler ile şekillendirilip doldurulduğunda harika bir görünüm ve çekici bakışlara olanak sağlar. Bu yüzden kaşlarınızı doldurmak için doğru ürünleri kullanmak, kendi renginize uygun bir kaş farı ya da kaş kalemi seçmek ve doğru bir teknik uygulamak oldukça önemli.

Kaş doldurma nasıl yapılır?

Birkaç aşama ile kaşlarınızı kolayca doldurabilir ve şekillendirebilirsiniz.

Kaşlarınızı düzeltmek için tarayın

İşe önce, kaşlarınızı düzeltmek ile başlayın. Gün içinde kaşlarımız sürekli olarak aşağıya düşebilir. Şahsen benim kaşlarımın uç kısımları diğer yerlere göre daha seyrek olduğu için uç kısımları sürekli temiz bir fırça ile tarayarak düzeltmem gerekiyor. Bu sayede kaşlarımın asıl şeklini çok daha net görebiliyorum. Siz de temiz bir kaş fırçası ile kaşlarınızı yukarı doğru bir hareket ile tarayın.

Kaşlarınızı hazırlayın

Gün boyu kaşlarınızın bozulmaması ve tekrar seyrek görünmemesi için, doldurmaya geçmeden önce bir baz kullanarak daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Tabii yapışkan olmayan formlarda ürünler seçmeniz önemli. Eğer ıslak bir baz seçerseniz üzerine kalem ile doldurma işlemi yapamayabilirsiniz.

Kalem ile seyrek yerleri doldurun

Kaşlarınızı düzgünce taradıktan sonra, seyrek olan yerler iyice ortaya çıkacaktır. Bir kaş kalemi kullanarak tıpkı ince bir çizgi çeker gibi bu kısımları doldurun. Kaşınızı sağdan sola doğru asla boyamayın. Bu çok koyu ve doğal olmayan bir görünüme neden olur. Sadece seyrek kısımları tıpkı kaşlarınızdaki kıllar gibi bir hizada çizgiler ile doldurun. Kaşlarınızın rengine uygun bir kalem tercih etmeniz de doğal bir görünüm için oldukça önemli.

Fazla olduğunu düşündüğünüz yerleri temizleyin

Kavis bölgelerin altını genellikle fazla doldurabilirsiniz. Eğer çok kalın olduğunu düşünüyorsanız, bir kulak pamuğu ile bu bölgeleri temizleyebilirsiniz.

Sabitleyin

Son adım olarak bir kaş jeli ya da kaş sabunu ile kaşlarınızı yukarıya doğru tarayarak sabitleyebilirsiniz. Bu sabitleme işlemi, kaşlarınızın hemen aşağıya doğru düşmesini engelleyecek ve daha gür bir görünüm sağlayacak.

Evde kaş doldurma işleminde dikkat edilmesi gerekenler

Evde kaşlarınızı doldururken kaş kalemini doğru şekilde kullanmak en önemli adımlar arasında. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer sağdan sola ya da soldan sağa doğru kalemi kullanırsanız, farklı tonlar olmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden çizgileri kaş kıllarınız gibi aynı yönde ve aynı kalınlıkta seçmelisiniz.

Ayrıca kaşınızın sadece seyrek yerlerini doldurarak şekillendirmeniz de önemli. Üst kısımlar yerine genellikle alt kısımlara yoğunlaşmanız şeklini bozmamanız açısından da dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta. Kendi kaş çizginizi takip ederek doldurma işlemini yapabilirsiniz.

Kaş doldurma işleminde gerekli olan malzemeler

İhtiyacınız olan ürünleri edinerek işinizi kolaylaştırabilir ve her an her yerde rahatlıkla kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. İşte ihtiyacınız olan ürünler;

  • Kaş fırçası
  • Kaş primerı
  • Kaş renginize uygun bir kaş kalemi ya da kaş farı
  • Kaş sabitleyici şeffaf jel ya da kaş sabunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com