Yoga Yaparken Ekipman Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yoga yapmak için her ne kadar hiçbir şeye ihtiyacınız olmasa da pratiğinizde ilerlemek için ekipmanların rolü büyük. Yoga yaparken ekipman kullanımı hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik.

Yoga yapmak için her ne kadar hiçbir şeye ihtiyacınız olmasa da pratiğinizde ilerlemek için ekipmanların rolü büyük. Destekleyici ekipmanlar sadece yeni başlayanlar ya da yin yoga yapanlar için değil her seviye ve türde yoga pratiğinde kullanılabilir.

Bedeniniz her pratikte aynı performansı gösteremeyebilir. Zorlansın ya da zorlanmasın destekleyici bir blok, kemer ya da bir duvar bile güvende hissettirecektir. İleri seviye olsanız dahi asana’larda yoğunluğu artırabilir ya da daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bazı asana’larda ise ekipman kullanmak kas aktifliğinizi artıracaktır.

En temel iki ekipman ise blok ve kemer. Esneklik ve denge pozları için müthiş destekleyiciler. Vücudunuzun hizalanmasına ve doğru şekilde esnemesine yardımcı olarak sakatlanmaların önüne geçecektir.

Meditasyon ya da yin yoga esnasında ise bolster ile birlikte pozlar daha rahatlatıcı hal alabilir. Uzun süre durağan halde ilerleyen pratiklerde zemin ile aranızda destekleyici ekipman kullanmak eklem ve kas sağlığınız için önemlidir.

Yoga Wheel ise kullanım amacınıza bağlı olarak size yardımcı olacaktır. Esneklik, güç, denge ya da hareketlilik gerektiren pozlarda kullanabilirsiniz. Yoga Wheel’in en sık kullanım alanı ise omurga masajı. Özellikle sabah pratiklerinde omurgayı güne hazırlamak için çok tercih ediliyor.

Yoga Yaparken Hangi Ekipmanları Kullanmalıyız?

Kemer Link: Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com