Rektifikasyon Nedir?

Doğum haritanız sadece size özeldir. Ancak doğum haritanızın size özel olabilmesi için, doğru doğum saatiyle çıkarılmış bir harita olması gerekir. Astroloğun vereceği bilgilerin size özel olabilmesi ve yönelteceğiniz sorulara sağlıklı yanıtlar alabilmeniz için doğum saatinize göre çıkarılmış doğum haritanız kullanılmalıdır.

Rektifikasyon, doğum saatinizi doğrulamak ve kesinleştirmek için uygulanan bir işlemdir. Hayatınızda dönüm noktası oluşturmuş olayların gün/ay/yıl ve saat olarak bilgilerini ne kadar sağlıklı ve ayrıntılı bir şekilde danışman astroloğa iletebilirseniz, rektifikasyon işleminizin yani doğru doğum saati bilginize ulaşmak o kadar mümkün olacaktır.

Rektifikasyon işleminde, doğum haritanız zamanda yolculuk yapar gibi geçmişe doğru işletilir. Geçmişte yaşadığınız önemli olayların hangi gün ve saatte gerçekleştiğine bakılarak çıkarılan haritalar, sizin doğum haritanızla karşılaştırılır. Söz konusu olayın o gün ve o saatte gerçekleşmesi için sizin hangi saatte doğmuş olmanız gerektiği incelenir.

Rektifikasyon sonucunun kesinliği, belirteceğiniz olayların özellikle hangi saatte gerçekleştiğiyle yakından ilişkilidir. Net saat bilgileri kullanılarak gerçekleştirilen bir rektifikasyon işlemi, doğum saatini mümkün olduğunca doğru saptayabilmemizi sağlar.

Ülkemizde doğum bilgileri özellikle doğum saati çok fazla dikkate alınmamaktadır. Bu nedenle doğum saati bilgisi için, kardeş sahibi olma, evlenme, çocuk sahibi olma, ameliyat olma, aileden birinin vefatı gibi olayların tarihlerini kullanırız.

Rektifikasyon için doğum bilgileriniz olarak gününü, ayını ve yılını bilmeniz gerekiyor. Saat olarak da bilinmeyen zaman diliminin en fazla 4 saat olması rektifikasyon sonucunun kesinliği açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com