Kilo Aldırmayan Sağlıklı Atıştırmalıklar

Diyet yaparken abur cuburlar, sağlıklı atıştırmalıklar da mümkün. Yani kilo aldırmayan abur cuburlar hayal değil. İşte kilosuna dikkat edenlere, kilo aldırmayan sağlıklı atıştırmalıklar!

2. Bir kase yağsız patlamış mısır

Yağsız patlamış mısır

Bu miktarda yiyeceğiniz patlamış mısırda bir dilim tam tahıllı ekmekten daha fazla lif bulunuyor. Hem elinizi hem de ağzınızı oyalayarak sizi memnun edeceği kesin…

94 kalori, 1 gr yağ, 17 gr karbonhidrat, 3,5 gr lif, 3 gr protein, 214 mg sodyum. (1 kase)

3. Meyveli probiyotik yoğurt

Meyveli probiyotik yoğurt

Probiyotik yoğurtlar kilo yapmayan, sağlıklı gıdalardır. Hem sağlıklı hem de tatmin edici bir abur cubur tarifi isteyenler, probiyotik yoğurtlarının içerisine istediği meyveyi ve yulaf ezmesini ekleyebilirler. Marketten hazır almak isteyenler ise pratik ve eğlenceli bir abur cubur olan meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenlerini tercih etmeliler. Probiyotik yoğurtların, bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini göreceksiniz.

74 kalori, 4 gr yağ, 6 gr karbonhidrat, 4 gr protein.

5. Yoğurt ve maydanoz karışımı

Yoğurt ve maydanoz karışımı

Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp, dolaşımımızı açarak kilo vermenize yardımcı oluyor. Zamansız acıkmalarda imdadınıza yetişen yoğurt, gece yatmadan maydanoz karıştırarak tüketildiğinde, yavaşlayan metabolizmanızın hızlanmasını ve kilo vermenizi sağlıyor.

6. Muz

Muz

Midenizde açlıktan dolayı hafif bir boşluk hissettiniz. Ne yeseniz diye düşünüyorsunuz. Yaptığınız diyetin ve sporun da boşa gitmesini hiç istemezsiniz. O zaman sizlere önerimiz; muz. Potasyum açısından zengin olan muz, spordan yarım saat önce ve sonra, kas kayıplarını önlemek için de tavsiye edilmektedir. Hem de çok kısa sürede açlığınızı bastırmanıza yardımcı olur.

151 kalori, 0.5 gr yağ, 39 gr karbonhidrat, 4.4 gr lif, 2 gr protein, 608 mg potasyum.

7. Bitter çikolata

Bitter çikolata

Tatlı krizlerinizi, iki parça bitter çikolatayla atlatabilirsiniz. Kalorisi düşük olan bitter çikolatanın aynı zamanda yağ yakımını hızlandırıcı bir etkisi olduğunu da söyleyebiliriz. Bir porsiyon tüketmek şartıyla, kalori derdi olmadan rahatlıkla atıştırabilirsiniz.

68 kalori, 4.2 gr yağ, 7 gr karbonhidrat, 0.6 gr protein. (%60 Kakaolu, 12 gr mini paket)

8. Kuru kayısı

Kuru kayısı

Kuru kayısı hayli lezzetli bir atıştırmalık olabilir. Bir porsiyon (2-3 adet kuru kayısı) tokluk hissetmenize yardımcı olur. Porsiyonu aşmamaya ise dikkat edin.

24 kalori, 0.1 gr yağ, 13 gr karbonhidrat, 1.5 gr lif, 0.7 gr protein, 232 mg potasyum. (2 adet)

9. Ton balığı

Ton balığı

Salatalarınıza ekleyebileceğiniz veya ayrı tüketebileceğiniz ton balığı protein bakımından da zengindir. Atıştırmalık olarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

209 kalori, 14 gr yağ, 0 gr karbonhidrat, 21 gr protein, 937 mg sodyum. (Az Yağlı)

10. Karpuz

Karpuz

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan karpuz, 5-6 adet üçgen dilim olarak tüketildiğinde kalorisi düşük bir atıştırmalık haline geliyor.

75 kalori, 19 gr karbonhidrat, 1.5 gr protein, 280 mg potasyum. (5 Adet Üçgen dilim)

1. Kalamata zeytin

Kalamata zeytin

Zeytin mucizesi artık hayatımızın her alanında yer alıyor. Sağlıklı atıştırmalık arıyorsanız eğer, Kalamata; namı diğer eşek zeytini ile aranızı açmayın. Karşınızda, kilo aldırmayan abur cubur şampiyonu: Kalamata zeytin. Etli dokusu ve tuzlu lezzetiyle patates cipsi kadar tatmin edici olacaktır. Boş kalori almamış olmanız da cabası. Üstelik zeytinin içerdiği yağın yüzde 75’i kalp dostu tekli doymamış yağlardan oluşuyor.

90 kalori, 8 gr yağ, 4 gr Karbonhidrat, 2 gr lif, 1 gr protein, 460 mg sodyum.

4. Kuru üzüm ve leblebi karışımı

Kuru üzüm ve leblebi karışımı

Toplamda bir çay bardağı olmak üzere kuru üzüm ve leblebi karışımı sağlıklı atıştırmalık olarak enfes bir seçim. Bu mucizevi karışımı çantanıza atın ve istediğiniz zaman tüketin. Bu abur cubur, hem besleyici değeri hem de verdiği tokluk hissi ile yeni favoriniz olacak. Bakır ve B vitamini açısından son derece zengin olan kuru üzüm önemli bir demir deposu. İçerdiği B vitamini sayesinde yeni kan oluşumuna katkı sağlayan kuru üzümler oldukça yoğun lif içeriğine sahip olduklarından sindirim sistemini ve bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olacaktır. 

259 kalori, 2 gr yağ, 49 gr karbonhidrat, 9.4 gr protein, 10 gr lif, 730 mg potasyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com