Karın Germe (Abdominoplasti)

Karın germe ameliyatı öncesinde kişinin karın bölgesindeki, sarkmaların derecesi ve yağ miktarı belirlenmektedir. Plastik cerrah tarafından kişinin karın bölgesindeki analiz sonucunda yapılacak işlemin planlanması yapılır.

Operasyonun süresi 2 – 3 saat arasında değişkenlik gösterir. Karın bölgesinde simit görünümüne neden olan yağlanmalar ve bollaşmış deri cerrahi olarak alınır. Karın gerdirme işleminde ayrıca kişinin beklenti ve durumuna göre liposuction ve lipoliz farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemde karın yağlarını aldırma işlemi yapılmış olunur. Doğum sonrası, aşırı kilo alıp verenlerde ya da yaşa bağlı olarak karın bölgesinde bombeleşme, sarkma, çatlak ve selülit oluşabilmektedir. Karın germe operasyonlarında, fazla yağ dokuları çıkarılır, zayıf karın kasları sağlamlaştırılır daha sonra deri fazlalığı alınır. Böylece daha düz bir karın oluşturulur ve istenen karın gerginliği sağlanır. Karın germe ameliyatları iki yöntem ile uygulanır.

Karın germe ameliyatı öncesi bilinmesi gerekenler

Ameliyat planlama aşamasında yapılacak tetkikler sonucu bir engel yok ise 18 yaşını geçen tüm hastalarda rahatlıkla uygulanır. Tüm anestezi süreçleri öncesinde olduğu gibi kanı sulandıran ilaç ve gıdalar 10 gün öncesinden kesilmelidir. Eğer operasyon öncesi enfeksiyon gelişmişse ertelenmelidir. Ameliyat öncesi ağır diyetlerden kaçınılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Ve İyileşme Süreci

  • Ameliyat sonrası 1 ile 3 arasında hastanede kalınması gerekir.
  • Ameliyat sonrası şişlik ve ağrı kesici ile giderilebilen ağrı hissi normaldir.
  • Drenleriniz 1 – 3 gün arasında alınacaktır.
  • İki ile dört hafta içinde işinize geri dönebilirsiniz.
  • Tam iyileşme süreci 9 ile 1 yıl arasında değişir. Bu süreçte doktorunuzun verdiği tavsiyelere mutlak uymalısınız
  • Dengeli beslenme ve düzenli egzersizi yaşam biçimi olarak benimsemeniz durumunda operasyonun etkileri çok daha hızlı ve uzun süreli görülecektir.

Karın germe Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Karın toparlama ameliyatında dikiş izi kalır mı? 

Ameliyat sonrasında dikiş izleri pubis denilen bölgede kalmaktadır. Zamanla pembeleşen izler belirsiz hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com