İnce Dudaklar İçin Makyaj Hileleri

Ufak makyaj hileleri ile pek çok şey mümkün olsa da, esas önemli nokta her şeyi kararında yapmak. Daha dolgun görünümler için yapılan abartılı hareketler makyajı doğallıktan uzaklaştırıp istenmeyen görüntülere sebep olabiliyor.

İnce dudakların daha dolgun görünmesi için dudak çerçevesinin dudak çizgisinin dışından çekilmesi gerekir. İki yana kadar iyice uzanması gereken çerçeve açık bir tonda çizilmeli, dudağın iç kısmının ise daha koyu bir tonda boyanması gerekir.

Dudakları olduğundan dolgun göstermek için dudak kaleminin önemi çok büyük. Önemli olan çok dışardan olmamasına dikkat etmek, yoksa aksine doğal durmayacak ve çok belli olacaktır.

İpucu: Dudaklarını sadece çerçeveleyip bırakmak yerine, dudak kalemini biraz daha ruj gibi düşünüp, içeri doğru daha çok boyayabilirsin. Böylece, üzerine rujunu uyguladığına çok daha doğal bir geçiş elde edeceksin.

Ufak çizgi hileleri

Dudakları çok hafif bir şekilde dışarıdan çerçeveledikten sonra eğer yeterli gelmediğini düşünüyorsan, dudak kalemin ile dudaklarının ortalarına çizgiler ekleyebilirsin. Bu hareketle dudaklarının orta kısmını ön plana çıkarmış olacaksın.

İpucu: Dudak kaleminin rengi ruj rengine yakın olmalı..

Yüzümüze uyguladığımız kontur teknikleri dudak için de geçerli. Çerçeve ve ortaya atılan bu ince çizgiler ile dudaklarının olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com