Gamze Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanların yeni modası gamze estetiği ise kadınlarda yanak, erkeklerde çene gamzesi 15 dakika kadar kısa bir operasyonla yaratılabiliyor. Popo üstünde (bel gamzeleri) de oldukça yaygınlaşmakta olan bir gamze estetiği türüdür.

Gamze estetiğinde her iki gamze tipi de kişiye uygun tekniklerle oluşturulur. Yanaktaki gamzeler deri altı dokusunun azaltılması ya da deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesi ile oluşturulurken, popo üzerindeki gamzeler (bel gamzeleri) de deri altı dokunun azaltılması ile oluşturulur.

Yüzdeki gamzeler kişinin isteğine göre tek ya da çift taraflı ve kişinin istediği bölgede oluşturulabilir. Popo üstünde konumlandırılan gamzeler ise anatomik yapıya uygun ve doğal görünümlüdür, çift taraflıdır.

Gamze estetiği nasıl yapılır?

Yeni trend gamze estetiği, yanakta iki şekilde oluşturuluyor;

Kişi isterse sürekli olarak belirgin gamzeler ya da sadece gülünce ortaya çıkan şirin çukurluklar yapılabiliyor.

Çekiciliğin ve sevimliliğin simgesi gamzelere, 15 dakikalık küçük bir operasyonla kavuşabilirsiniz.

Gamze estetiği ameliyatı lokal anestezi ile yapılmaktadır. Gamze estetiği ameliyatı yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Gamzelerin yeri hasta ile cerrah arasındaki görüşmede belirlenir.

Ağız içinden yapılan kesiler ile ağız mukozası (içteki ıslak deri) ve yanak kasından parça çıkarılır ve orada zayıflık oluşturulur. Daha sonra kesi dikilir.

Gamze estetiği sonrası

Hastaya ameliyat günü yumuşak gıda alması tavsiye edilir. Gamze estetiği ameliyatı sonrası yaklaşık 1 hafta kadar ödem (şişlik) ve hafif morluk gözlenir.

Gamze estetiği sonrası ağrı ilk birkaç gün beklenen bir bulgudur. Ödem geriledikten sonra gülümsemeyle ortaya çıkan bir gamze oluşması beklenmektedir. Bazı hastalarda ameliyattan hemen sonra sürekli bir gamze oluşur. Bu daha sonra sadece gülümsemede ortaya çıkan doğal halini alır.

Gamze Estetiği Kimlere Uygulanır?

Hemen hemen her yüze şekline uygun cerrahi bir işlemdir. Kişinin talebinin doğrultunda tek taraflı veya çift taraflı olarak gamze düzenlemesi yaptırmak mümkündür. En etkili sonuçlar dolgu isen yüz hatlarına sahip olup görünmese de zayıf yanaklara sahip olmaya yönelik uygulama yapımı daha dikkat çekici bir görüntü elde edilebilir.

Gamze Estetiği Kaç Yıl Kalır?

Kilo almaya vermeye bağlı olarak belirginlik seviyesi değişkenlik gösterir. Diğer plastik cerrahi işlemler gibi tek seferlik bir operasyondur. Ayrıca kişi bu operasyon sonunda görüntüsünden memnun olmazsa ya da daha sonrasında sıkılırsa çok küçük bir müdahale ile gamzeler yok edilebilir. Bu bağlantı noktaları oldukça kolay bir işlemin olmasıyla avantaj sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com