Estetik Deyince İlk Akla Gelen Dudak Dolgusu

Her kadın vücuduna iyi bakmak ister ve gereken işlemleri doğru uygulamak ister. Peki vücudumuza hak ettiği değeri ve önemi gösteriyor muyuz ? kendimizi iyi ve güzel hissetmek için yaptırdığımız işlemlerden biride Dudak Dolgusu …..

Dudak dolgusu uygulaması özellikle son dönemlerde Türkiye’de kadınların tercih ettiği en popüler uygulama.

Peki nedir bu uygulamanın amacı?

Dudak dolgusu, dudaklara hacim kazandırarak daha dolgun gözükmesi, sınırlarının belirginleşmesi, asimetrik görünümün düzeltilmesi ve yaşlanma etkisinin belirginliğinin giderilmesi amacıyla uygulanan bir işlemdir. 

Uzmanlar Dudak dolgusu işlemi ile ilgili olarak kullanılan dolgu malzemesinin, işlemin ne kadar kaliteli yapıldığının oldukça önemli olduğunu söylemektedir. Bu özelliklere bağlı olarak da dudak dolgusunun kalıcılık süresi değişmektedir. Malzeme özellikleri ve işlemin kalitesine bağlı olarak dudak dolgusunun kalıcılık süresi 6 ile 12 ay arasında değişiklik göstermektedir.

Dudak dolgusunun içerisindeki hyaluronik asit, yüz dolgusunun içeriğinden farklı olarak dudaklar için özel olarak üretilmiştir. Bu kimyasal bileşik dudak dokusunun içerisine enjekte edilir ve bölgede yastık görevi görür. Böylelikle istenilen sonucun sağlanmasına yardımcı olur. Yastık görevi görerek dudakları daha belirgin ve dolgun hale getiren hyaluronik asit zaman içerisinde vücudumuzdan küçük parçalar halinde atılır ve uygulama öncesindeki haline zamanla geri döner.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu uygulaması esnasında uygulanacak bölge lokal anestetik kremler sayesinde uyuşturularak hastanın ağrısını en aza indirmek amaçlanır. Uygulamanın uzman doktorlar tarafından yapılması uygulamanın başarısı ve yan etkilerinin oluşmaması açısında büyük önem taşır. İşlem 15 ila 20 dk sürer herhangi bir gün gidip yaptırabilirsiniz, ancak ilk 24 saat makyaj ve egzersiz yapmamalısınız. Sonraki 2-3 gün morluk ve şişlikler oluşabileceğinden özel günler öncesinde yaptırılması tavsiye edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com