Burç Taşlarının Şifalı Gücü

Eğer geçirdiğimiz süreçte biraz daha pozitif enerji kazanmak istiyorsanız doğal taşlar bunun için iyi bir başlangıç noktası olabilir. Çok eski zamanlardan beri önemli bir aksesuar olarak kullanılan taşlar 16. Yüzyıl Polonya’sında her ay için yeni bir taş seçilerek adeta bir moda sembolüne dönüşmüştü.

1870 yılında ise Tiffany&Co sevdiklerinizin doğum gününde hediye edebilmeniz için her aya farklı taşın uyumlandığı takvimli bir kitapçık çıkartmıştı.

Burç taşları nasıl çalışır?

Doğal taşlar sadece bir aksesuar olmanın ötesinde her burç için şifalı güçler taşır. Ayrıca auranızı temizlemek, saflaştırmak ve yükseltmek için de kullanılır. Taşların içinde bulunan doğal enerjiler anksiyetenizi azaltabileceği gibi öz güveninizi parlatır ve ilişkilerinizi netleştirmenize yardımcı olur.

Taşları aynı zamanda banyo yaptığınız ya da içtiğiniz sulara yükleme yapmak için kullanarak detox etkisi yaratabilirsiniz. Aslında doğal taşların kendinizi sevmekle, kendinize bakmakla ve şifayla bağlantısı vardır. Bu yüzden de sahip olduğu enerjileri öğrenmek son derece önemli.

Ocak-Lal Taşı

Bu ayda doğanlar Oğlak ve Kova burcu olup sadakatleri, özgüvenleri, motivasyonları, keşifleri ve hem iş hem de kişisel hayatlarındaki başarılarıyla tanınırlar. Canlandıran ve enerji veren bir taş olan Lal sahip oldukları bu özellikleri artırmak için kullanılabilir.

Şubat-Ametist

Ametist sezgileri güçlendirdiği ve aurayı temizlediği için Kova ve Balıklara son derece uygundur. Her iki burç da psişik, aydınlanmış ve spiritüeldir; ve ametist bütün bu özellikleri destekler.

Mart-Akuamarin

Burada Güneş duyarlı Balık burcundan yüksek enerjili Koç burcuna geçiş yapmaya başlar; bu da her iki burçta doğanların öfkelerini ve tutkularını sakinleştirmeye ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Bu yüzden Akuamarin sakinleştiren, enerji temizleyen ve zihni yatıştıran gücüyle oldukça doğru bir seçimdir.

Nisan-Elmas

Elmaslar çakralarınızın hizalanmasına ve merkeze oturmasına yardımcı olur. Almaya açık olduğunuz sürece hayal gücünü ve sanatsal yeteneklerinizi de aktive eder. Koç ve Boğa Nisan ayının burçlarıdır ve eğer hayatlarına elması dahil ederlerse yaratıcılıklarıyla bağlantıya geçip büyük başarılar elde edebilirler.

Mayıs-Zümrüt

Mayıs açık fikirliliği de beraberinde getirir çünkü toprak grubu olan Boğa’dan hava grubu olan İkizler’e geçer. Zümrüt yenilikçi ve dönüştürücü fikirler için düşünce gücünüzü artırır. Zümrüt aynı zamanda içinde bulunduğu aya da harika bir akıcılık kazandırır.

Haziran-İnci

İnci, İkizler ve Yengeç burcuna sakinleştirici etkisiyle birlikte karşı tarafla empati kurmanısını sağlayarak duygularını ve düşüncelerini anlamasına yardımcı olur.

Temmuz-Yakut

Temmuz tutkunun, çoşkunun ve keyfin ayıdır. Güneş duygusal Yengeç’ten heyecanlı Aslan burcuna geçerek bütün bir ayı tutkulu ve duygusal geçirmemizi sağlar. Yakut ise tutkuları, cesareti ve Temmuz ayının pozitif enerjisini yükseltir.

Ağustos-Peridot (Zeberced)

Ağustos ayında Güneş ateşli Aslan’dan toprak grubu olan Başak burcuna geçer; bu da duyguların sakinleştirilmesi ve dengelenmesi anlamına gelir. Peridot rahatlamaya ve duyguları yatıştırmanıza yardımcı olurken aynı zamanda zihinsel sakinliğinizi korumanız için enerjiyi yönlendirir.

Eylül-Safir

Safir aynı zamanda aşk taşı olarak da bilinir. Eylül ayının içinde barındırdığı enerjiyle uyumlanarak insanları bir araya getirmeye yardımcı olur.

Ekim-Opal

Terazi ve Akrep sadakate odaklanan ikililerdir. Opal ise bağlılığı ve duygusal olaylardaki yoğunluğu artırır. Ayrıca duygusal dünyamızda yaşanan negatif etkilerin dönüşmesine de yardımcı olur.

Kasım-Topaz

Kasım ayı biraz ürkütücü olabilir. Topaz, Akrep ve Yay burcunu kapsayan bu ayda spiritüel dünya ve metafiziksel hislerinizle bağlantı kurmanızı sağlar.

Aralık-Turkuaz

Güneş, dürtüsel Yay’dan pragmatik Oğlak burcuna ilerlerken Turkuaz taşı enerjinizin oturmasını sağlar. Bu taş aynı zamanda şifa ve farkındalıklarınızı açığa çıkartır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com