Akneli ciltlere bakım önerileri

Akneli cilt sorunlarına karşı her geçen gün yeni ürünler karşımıza çıkıyor. Kimi bu sorunlara karşı gözle görünür sonuçlar almamıza yardımcı olurken diğerleri ise bu konuda sınıfta kalıyor.

Akne ve sivilceli cilt sorunlarına göre farklılık gösteren bakım önerilerini göz önünde bulundurarak cilt tipinize ve cildinizin ihtiyacına cevap verecek ürünleri tercih ederek günlük bakım rutininizi kısa ve akıllı seçimlerle kolaylaştırabilirisiniz. 

Estee Lauder Daywear Oil Free Crème

Gün boyu cildinizi dış etkenlere karşı koruyarak muhteşem bir koruma kalkanı oluşturuyor. İçeriğindeki yüksek anti-oksidanlar cildimizin elastikiyetini, nem dengesini gün içinde cildi strese sokmadan koruma altına alıyor. Sivilceli ciltlerin günlük cilt bakımı rutinlerine ekleyebilecekleri ince kıvama sahip Estee Lauder Daywear Oil Free Krem, aynı zamanda SPF 25 koruma faktörüyle cilt lekelerinin oluşmasını engellemiş oluyor. 

Clinique Anti Blemish Solutions Clinical Clearing Gel

Bölgesel akne tedavisinde Clinique’in son yıllardaki en iyi buluşu Clinique Clearing Gel, akne ve sivilce üstüne uygulandığında sorun odaklı çalışırken aynı zamanda tedavi etme özelliğine de sahip. Her akşam temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulamanızı öneriyoruz. 


Bioderma Sebium AKN Corrective Care

Cildinizin arındırıcı özelliğe sahip günlük bakım kremine ihtiyacı varsa Bioderma Sebium AKN günlük bakım kremi, yardımınıza yetişiyor. Gün içersinde sebum değerinin yükselmesine, akne ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı oluyor. İçeriğindeki anti bakteriyel çinko glukonat ile sebum miktarını dengelemeye destek olurken, AHA (Retinol) ve salisilik asit içeriğiyle, akne eğilimli cildin ihtiyacı olan yenileyici günlük bakımı sunuyor.

Neutrogena Visibly Clear Yağsız Nemlendirici

Cildiniz için zengin nemlendirme özelliğine sahip, bütçeye uygun iyi bir yağsız krem arıyorsanız Neutrogena yapabileceğiniz en iyi seçimlerden biri olacaktır. Cildinizi iyice temizledikten sonra ellerinizle cildinize yedirin. Yumuşak ve hafif kıvamının cildinizi yağlandırmadan gün boyu rahatlatmasına inanamayacaksınız. 

Vichy Normaderm Peeling Gel

Vichy’nin üç etkili temizleyicisi akne oluşumuna neden olan sebum fazlasını ve cildin günlük kirini temizlemede etkili bir yöntem sunuyor. Temizleyici-Peeling ve Maske kombinasyonunun tek ambalajda buluşması günlük cilt temizliğini ciddiye almamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. 

Bioderma Sebium H2O Micelle Solution

Karma ve yağlı ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyici ve makyaj çıkarıcı misel solüsyon Bioderma’nın belki de kadınlar için yaptığı en iyi şey. Cildi kurutmadan fazla yağı ve kirleri temizleyerek cildinizin yeniden nefes almasını saplıyor. Gün içinde pratik yöntemlere başvurmayı ihmal etmeyin. 

Kiehl’s Acne Blemish Control Daily Skin Clearing Treatment

Cildinizi akne lekelerinden arındırmak, yeni sivilve ve aknelerin oluşumunu engellemek adına Kiehls’in arındırıcı jeli iyi başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olabilir. Tabii ürünü doğru kullanıyorsanız. Temiz ve arındırılmış cilde günde bir film tabaka olarak kullanmanız önerilen Kiehl’s Daily Skin Clearing bakım jeli, salisilik asit,
lipo hydroxi asit ve dioik asit  ile cilde maksimum direnç sağlıyor.

Nuxe Brightening Program Daily UV Protector SPF 30

Günlük nemlendirici ve güneş koruması olarak kullanabileceğiniz, Nuxe Brightening Program, doğal içerikleri sayesinde hem lekelerin oluşmasını engelliyor hem de var olan lekelerin aydınlanmasına yardımcı oluyor.

Clinique Anti Blemish Solutions 3 Step Kit

Akne konusunda ciddi adımlar atmanız gerekiyorsa yılların uzmanı Clinique Anti Blemish kiti yardımınıza yetişiyor. Clinique Anti Blemish serisi cilt sorunlarını ve akneyi kökten temizleyen bir cilt bakım serisi. Bu yüzden var olan gizli yağlanmayı da dışarı atıyor yani kiti kullanmaya başladığınızda ilk  zamanlarda daha fazla sivilceniz çıkıyor. İşte bu noktada tam kurtuluyorum derken yeni sivilcelerle karşılaşmak sinirinizi bozacak ama duygularınıza yenilmeyin. Düzenli kullanım sonucu Clinique’in her geçen gün cildinizi nasıl toparlandığına şahit olacaksınız. 

Physicians Formula Mineral Wear Liquid Foundation

Kullandığınız makyaj malzemelerinin gözeneklerinizi kapatarak nefes almaksını engellemesi cildin yağ dengesini bozarak daha fazla yağlanmasına sebep olur. Physicians Formula, bu soruna mineral makyaj serisiyle son veriyor. Hafif kıvamıyla cildin gün içinde parlamasını ve yağlanmasını engelliyor. Physicians Formula Mineral Likit Fondöten; cildi tahriş eden 132 zararlı kimyasal, parfüm, yağ ve zararlı kimyasallar içermemesiyle biliniyor. Yüksek kapama özelliği cilde maske hissi vermeden doğal bir görünüm kazandırıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com