5 adımda pratik yaz bakımı

Yazın güzelliğinizi koruma altına almak ve yıpratıcı dış etkenlere karşı koruma sağlamak için bakım şart. İşte yüzünüz, vücudunuz, saçlarınız, dudaklarınız ve el, ayaklarınız için tepeden tırnağa yenilenmenizi sağlayacak onarıcı bakım tüyoları.

Yüzünüze iyi bakın

Yüzümüz vücudumuzdaki en hassas bölgelerden. Dolayısıyla sürekli ve düzenli olarak nemlendirme ve temizleme adımlarını yapmalısınız. Özellikle tatilde güneşin yarattığı tahribatları önlemek için, kremlere göre daha konsantre formüle sahip olan serumları tercih edin. Gece yatmadan önce onarıcı bir serum ile cildinizin sabaha kadar yenilenmesine destek verin. 

Vücudunuzu ihmal etmeyin

En az yüzünüz kadar vücudunuzun da neme ihtiyacı vardır. Pürüzsüz ve yumuşacık bir tene sahip olmak için her banyo sonrası tüm vücudunuza rahatlatıcı ve besleyici bir krem sürün. Özellikle bacaklarınız için bu rutini atlamayın.

Saçlarınızı koruyun

Güneş saçlarımıza ciddi zararlar veriyor. Kuruyup yıpranmasının yanında, özellikle boyalı saçlarda rengin solmasına ve matlaşmasına da neden oluyor. Bunun için dışarı çıkmadan önce UV ışınlarına ve renginin solmasına karşı etki sunan koruyucu bir saç spreyi kullanın. 

Dudaklarınız kurumasın

Dudak bakımı ihmale gelmez. Bunun için yanınızda günün her anı dudaklarınızı nemlendirecek ve onaracak bir dudak bakım kremi bulundurun. Renkli olanlar yaz için şahane bir alternatif. Ayrıca kurumuş dudaklarınızı yumuşatmak ve ölü derilerden arındırmak için haftada iki kez peeling yapın. Bir çay kaşığı toz şekeri, yarım çay kaşığı bal ile karıştırıp evde peeling yapabilirsiniz. 

Yumuşacık eller, pürüzsüz ayaklar

Göz önünde olan el ve ayaklarınızın bakımlı ve yumuşacık olması için, her gün nemlendirmelisiniz. Özellikle yazın terlik ve sandaletlerle açıkta olan ayaklarınızın temiz görünmesi için, pedikür yaptırabilir ya da evde kendiniz basit yöntemlerle yapabilirsiniz. Kuru ve çatlamış topuklarınızı törpüleyip peeling ile ölü derilerden kurtulun. Ardından yoğun nemlendirici bir krem sürün. Hatta bunu gece yapıp üzerine penye bir çorap giyerek sabaha kadar bekleyin. Uyandığınızda pamuk gibi olacaklar.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com