Evde Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler

Evde herkesi mutlu edecek, eğlendirecek; sıkıldığınızda evde yapılacak en eğlenceli aktiviteler için fikirler.. Numaralarla boyama, çiçek ekme.. Aklınıza gelmeyen öneriler bu haberimizde.. #hayatevesığar?

Sıkıldım.” İşte o, büyük küçük tüm insanların bu karantina günlerinde evde sıkışıp kaldığımızda söylediğimiz o korkutucu söz! Tüm işler tamamlandıktan, en iyi filmler izledikten, sosyal medyada bolca vakit geçirdikten ve tüm evi temizledikten sonra ne yapacağınızı bilemiyorsanız…. Derin bir nefes alma ve yaratıcı olma zamanı.

Nereden başlamalı? Sadece evinize bakın. Mesela sanat malzemelerini alın ve bunları bir sanat köşesinde toplayın. İşte evdeki herkesi mutlu edecek, eğlendirecek; sıkıldığınızda evde yapılacak en eğlenceli şeyler için fikirler…

Mobilya Boyama

renk değişim çalışmaları

Sadece bir parça yeniden boyanmış bir parça mobilya bile, odanıza yeni bir ruh ekleyebilir ve bu yönetilebilir bir bir projedir. Elinizdeki atıl durumda olan mobilyalara, yeni bir kat boya ile yeni bir hayat verin. Bütün parçayı boyamaya kararlı değil misiniz? Bunun yerine ahşap mobilyaları bir şeritle süslemeyi düşünün. Bunun için instagramdan veya pinterestten onlarca fikir edinebilirsiniz..

Lezzetli Bir Tatlı Yapın

Tiramisu

Mutfakta vakit geçirmek, zaman geçirmek için eğlenceli bir yoldur. Ve ödül eğlenceli bir tabak kurabiye veya enfes bir pasta olduğunda! Bu lezzetli ödüller kesinlikle sizi ve sevgilinizi memnun edecektir ?

Okuma için Sessiz Nokta Oluşturun

Kitap Okuma Köşesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 2020 - DEKORCENNETİ.COM
Okuma Köşesi

Yetişkinler, gençler bir kitapta kaybolmak için sessiz bir yeri hak ediyor! İdeal bir okuma köşesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey rahat bir oturma alanı, iyi bir aydınlatma (mümkünse bir pencerenin yanında) ve kitaplar/dergiler için raflar… İşte hepsi bu 😉

Sanat Köşesi Oluşturun

Sanat, daha doğrusu yaratmak eğlencelidir.. Boya kalemleri, kağıtlar, eva ve keçeler, stenciller cesur ve yaratıcı ruhlar için eşsiz bir fırsat… Bu kadar fazla malzemenin yaratacağı karışıklığı evde tek bir yerde tutmak için bir köşe belirleyin. Duvara yaratıcı eserlerinizi sergileyebileceğiniz bir materyal asın ve başyapıtlarınızı asmak için mandal veya raptiye edinmeyi unutmayın. 🙂

Çiçek Ekin, Bitkilerle İlgilenin

Balkonda Sebze Yetiştirme | EvHayat

Balkona çık ve ellerini kirlet! Doğayla doğrudan bağlantı için sebze veya çiçek dikin. Bunun için büyük bir arsa veya bahçeniz olmasına gerek yok, eğer balkonunuz varsa bu yeterli olacaktır.. Temiz hava iyi hissetmenize yarayacak, toprakla ilgilenmek zihninizi temizlemeye yardımcı olacaktır.. Sonrasında bakım ve sulama bu aktivitenin devamlılığını sağlayacak, hele sebzelerinizi dalından koparmak eşsiz bir zevk verecektir ?

Yeni Bir Hobi Edinin

Goblen-Baskılı :: Goblen Ariadna GC08496
Goblen

Örme, dantel veya dikiş, şimdi el hünerlerinizi yeni bir şeyde deneme zamanı. Titiz el işçiliğine ek olarak, evde çapraz dikişle yapacağız goblenler konsantrasyonu da gerektirdiğinden bu aktiviteler zihninizi de arındıracaktır.. Örnekte gösterildiği gibi işlerseniz çerçeve veya kırlent gibi değerlendirebilirsiniz de..

Odanızı Yeniden Düzenleyin

Odanızdaki aynı görünümden sıkıldıysanız, mobilyaları yeniden düzenlemeyi deneyin. Pencereyi ve elektrik prizlerinin bulunduğu yerleri göz önünde bulundurup yeni bir düzenleme yapmak size çok iyi hissettirecektir… İyi haber, eğer beğenmediyseniz, geri taşıyabilirsiniz! ?

Numaralarla Boyama

Satın alabileceğiniz bu hobi seti, hem keyifli dakikalar geçirmenizi hem de içinizdeki ressamı gün ışığına çıkartmanızı sağlayacak. Her yaştan insanı adeta birer amatör ressama dönüştüren numaralarla boyama seti ile, duvarlarınızı süsleyen harika tablolar yaratabilirsiniz.

Yeni Bir Tarif Deneyin

Yemek kitaplarını inceleyin veya en iyi yemek tariflerine göz atın.. Hazır mısınız şimdi de yemek pişirmeyi deneyin. 🙂 Aileniz, sevgiliniz, arkadaşlarınız kesinlikle sizi takdir edecek. 😉

İLGİLİ HABER

EVE KOCA BİR DÜNYAYI SIĞDIRMAK : #HAYATEVESIĞAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com