Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Kaşlar ile saç çizgisi arasındaki yatay çizgilenmeler ile iki kaş arasındaki dikey çizgileri düzeltmek; sarkık, pozisyonu değişmiş kaşları kaldırarak anatomik yerlerine getirmek amacıyla yapılır. Bu ameliyatla göz kenarlarındaki kazayağı denilen kırışıklıklar da tedavi edilmiş olur.

Alın ve şakak germe (kaş kaldırma) ameliyatından sonra sizi neler bekler?

Alın ve şakak germe (kaş kaldırma) ameliyatından sonra gözler, burun ve ağzı açık bırakacak şekilde sargı uygulanabilir. Genellikle sargı 2 gün sonra çıkarılmaktadır. Dikişler ise 1 hafta içinde alınmaktadır. Alın ve gözler etrafında morarma ve şişlik gözlenmesi doğaldır. Hafif uyuşma gerginlik hissi olabilmektedir. Tüm bu etkiler bir iki hafta içinde kendiliğinden düzelmektedir.

Ameliyat sonrası sonuçlar, kişilerin yapısına, yaşama tarzına göre farklılık göstermektedir. Sonuçlar bazı kişilerde 5-10 yıl bazılarında ise ömür boyu devam edebilmektedir.

ALIN GERME AMELİYATINDA İZLER NEREDE SAKLANIR?

Klasik teknikler ile izler saç çizgisinin 5-6 cm gerisinde, saçlı deri içerisinde kalacağı için zaten görünür durumda değildir. Endoskopik olarak yapılan alın germe de ise yine saçların arasında olmak üzere çok daha küçük bir kesi yapılır. Dolayısıyla diğer tekniklerle kıyaslandığında, çok daha az iz bırakan bir tekniktir. Her tekniğin bıraktığı iz, alın genişliğini değiştirme oranı, kalıcılık süresi gibi parametrelerde birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Hangi tekniğin seçileceğine hastanın yüz yapısı ve beklentilerine göre karar verilir.

KAŞ KALDIRMA (BROWLİFT) OPERASYONU KİMLERE UYGULANIR?

Kaşların yapısı cinsiyete göre farklılık gösterir. Bayanlarda daha kavisli iken erkeklerde daha düz görünümlüdür. Kaşlar, gözler ve burun ile belirli oranlar ve açılar doğrultusunda bir ahenk içerisindedir. Gerek yapısal olarak, gerekse yaşlanmaya bağlı olsun düşük görünümlü kaşlar kişiye mutsuz ve yorgun bir görüntü verir. Kaşların dış kenarlarının aşağı doğru olması bakışları mahzunlaştırır. Kaşların normal şekline ve açılarına getirilmesi dinamik bir görüntü kazandırırken gözleri vurgulayarak bakışların da daha canlı ve etkileyici olmasına neden olur.

Kaş kaldırma operasyonu kaşları düşük olması sebebiyle yorgun ve mutsuz ifadeye sahip kişilere uygulanır.

OPERASYON SÜRESİ NEDİR? AMELİYAT NASIL UYGULANIR?

Eğer alın bölgesinde problem yok ve müdahale edilmesi gerekli değil ise sadece kaşın dış köşelerinin kaldırılması daha diri ve genç görünüm sağlar. Saçlı deri içinde kesi yapılır. Saçlı deri ile kaş arası dokular serbestleştirilir. Kaşlara uygun ve estetik görünüm kazandırılır. Ameliyat ortalama 1,5 saat sürer. Ameliyat sonrası 24 saat hastanede kalmak yeterlidir. Ameliyat sonrası erken dönemde hafif derecede şişlik olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com