Pürüzsüz Bir Cilt İçin Güzellik Sırları

SPONSORLU İÇERİK

Dünyanın her yerindeki kadınların en büyük hayali kusursuz bir cilde sahip olmaktır. Güzel ve sağlıklı bir cilt için günlük ve dönemsel yapılması gereken temizlik rutinleri vardır. Aynı zamanda, kullanabileceğiniz gıda takviyeleri ile de cildinizi besleyebilirsiniz. Vücutta yaş ile birlikte doğal olarak azalan kolajeni desteklemeye yardımcı olmak için kolajen takviyesi alabilirsiniz. Doğal ürünlerle yapabileceğiniz cildi arındırıcı temizlik rutinleri ile siz de sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yazımızın devamındaki cilt bakım adımlarını inceleyerek, siz de pürüzsüz bir cilde sahip olmanın ilk adımını atın.

1.    Temizlik

Pürüzsüz cilt için ilk ve en önemli adım temizlikten geçiyor. Bu nedenle her sabah ve akşam cilt yapısına en uygun temizleyici ürünler ile cildini temizlemeyi unutmamalısın.  Üstelik makyaj olsun ya da olmasın. Çünkü makyajın ciltte oluşturduğu kalıntılar, gözeneklerine zarar verirken; gece boyu temiz de olsa cildinde biriken yağı da sabah uyandığında temizlemen önem taşıyor. Unutma ki gözeneklerden arınmış cilt demek, pürüzsüz bir doku demek!

2. Tonik Kullan

Cilt bakımında en sık atlanan bakımlardan birini tonik adımı oluşturuyor. Gereksiz görünen tonik işleminin, cildine uyguladığın temizlik sonrası açılan gözenekleri sıkılaştırma etkisi gösterdiğini belirtmek istiyoruz. Üstelik gözeneklerine biriken siyah noktaları da temizlemene yardımcı olan tonikler, cildini pürüzlerden de arındırmana yardımcı oluyor. Daha nemli bir cilt ve yumuşak doku içinse alkolsüz ürünleri tercih etmeni öneriyoruz.

3. Arındırıcı Maskelerden Faydalan

Pürüzsüz cilt için maske şart! Ayrıca haftada 2 kez maske uygulamak, parlak cilt görünümüne kavuşmak için de en mühim adımlardan biri. Bazen öyle olur ki tüm bir haftanın yorucu izleri cildine yansır. 

Vücudun yorulurken, cildinin ışığı da sönüverir. İşte bu gibi durumlarda canlandırıcı maskelerden faydalanmak cildinin tüm enerjisini geri kazandırır. İçerisinde doğal özlerin ve cilt sağlığı için gerekli vitaminlerin bulunduğu ürünler yardımcı olacaktır.

4.    Nemlendirme

Hangi cilt bakım yöntemini uygularsan uygula, en sonunda mutlaka ama mutlaka cildini nemlendirerek cilt bakımını sonlandırmalısın. Ayrıca nemlendirme adımının, pürüzsüz bir cilt görünümünün yanı sıra cildin deformasyona uğramasını engellemek için de gerekli olduğunu unutma. Bunun için içerisinde C vitamini ve hyalüronik asit içeren kremler ve serumlardan faydalanabilirsin. Özellikle serumları, gece yatmadan evvel cildine yedirerek, sabaha daha aydınlık ve tazelenmiş bir cilde merhaba diyebilirsin.

 

5.    Dengeli Beslenme

Tüm zamanların en önemli kuralı elbette ki dengeli beslenmek. Yüzünüze dışarıdan yaptığınız temizlik kadar, yediğiniz içtiğiniz besinlerin de faydalı olması gerekir. Tüm vitamin ve minerallerin alınması, cildinizi içeriden de besleyerek, cilt sağlığınızı destekleyecektir. İhtiyaç duyulduğunda gıda takviyelerinin de kullanılması faydalı olacaktır.

Day2Day The Collagen Beauty; bileşimindeki kolajen ve vitamin, mineral içeriği ile ihtiyaç duyulan desteği sağlar. Day2Day The Collagen Beauty bileşiminde; kolajenin yanı sıra, glutatyon ve R formda alfa lipoik asit ve koenzim Q10 gibi cilt için önemli olan birçok bileşen içeren bir gıda takviyesidir. Ürün içerisinde ayrıca bulunan hyaluronik asit, C vitamini, biotin, selenyum ve B vitaminleri ile cildin, saçların ve tırnakların normal fonksiyonuna katkıda bulunur. 

Day2Day The Collagen Beauty; uluslararası kalite standartlarında, premium tip I kolajen peptit içerir.

Vişne, çilek ve mango aromalarıyla, likit, şase ve tablet formlarından size en uygun olanını kullanmak için mutlaka doktorunuza danışınız.

Detaylı bilgi için tıklayın

SPONSORLU İÇERİK

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com