Yılbaşı için Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Özellikle cildindeki kusurlardan şikayetçi olanların mutlaka denemesi gereken porselen makyaj evde yapılır mı? Porselen makyaj nedir ve hangi malzemeler kullanılıyor? Merak edenler için tüm detayları inceledik.

Genellikle akne, sivilce izi, leke gibi cilt sorunlarını gizlemek isteyenler porselen makyajı tercih edebilirler. Makyaja başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Porselen makyaj, oldukça etkili kapatıcı özelliğe sahip makyaj ürünleriyle yapılan bir makyaj sanatıdır. Ciltte oldukça uzun süre kalıcı bir etki bırakan bu makyaj, aynı porselen bebekler gibi, pürüzsüz bir ten görünümüne kavuşma sağladığı için bu ismi taşır. 

Aslında doğru makyaj malzemelerini kullanarak evde de yapılabileceğiniz porselen makyaj, sadece özel günlerde değil cildinizin pürüzsüz görünmesini istediğiniz anlarda uygulayabilirsiniz. 

Başta ciltlerinde aşırı derecede yara ya da sivilce izi olan kişilere uygulanmakla beraber gelinlere ve ekran karşısına çıkan kişilere de uygulanan porselen makyaj,  çıkarma işlemi oldukça zor ve zahmetli olan ağır bir makyaj uygulamasıdır. 

Porselen makyaj uygulamasındaki amaç cilde pürüzsüzlük sağlayarak yüz hatlarının doğal durmasını sağlar. 

PORSELEN MAKYAJ EVDE NASIL YAPILIR?

Öncelikle yüzdeki tüm tüyleri alarak makyaja başlayın. Cilt derinlemesine temizlendikten sonra bazı sürerek hem gözeneklerin küçülmesi sağlanır hem de pürüzler düzeltilir.

Cildin renk tonuna en yakın olan fondöten ve kapatıcı seçilerek yoğun bir tabaka halinde cilde uygulanır. 

Göz altı morlukları varsa da yüksek kapatıcı özelliği olan ürünler tercih edilerek tüm yüz nötr bir hale getirirlir. Ardından pudra uygulayarak fondörenin hem çizgilere dolması engellenir hem de uzun süre kalması sağlanır.

Porselen makyaj’ da uygulanacak pudranın mat ve ışıltısız olması gerekir. Pudrayı aynı zamanda dekolte ve boyun bölgesine hatta kulaklara da uygulanması gerekir. 

Göze far kirpiklere de maskara uyguladıktan sonra doğal görünümlü takma kirpikler tercih edebilirsiniz. 

Porselen makyajda dikkat çekilmesi istenen bölge gözler ya da dudaklar olduğu için doğal tonlarda allık rengi seçilerek hafif şekilde uygulanmalı. Ruj rengine gelince de göz makyajı koyu yapılmışsa açık tonlar, açık yapılmışsa da dudak renginde koyu tonlardaki rujlar seçilebilir. 

En sabitleyici sprey uygulayarak tamamlayabilirsiniz.

PORSELEN MAKYAJ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

– Kuru bir cilde yapılmadan önce mutlaka peeling yapılması gerekiyor.

– Güzellik uzmanı tarafından yapılmalıdır.

– Cildinizde iltihaplı sivilceler ya da açık yaralar varsa bu makyajı kesinlikle uygulamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com