Vajina Estetiği

Estetik operasyonlar her zaman ilgi çekiyor. Moda da olduğu gibi estetikte de tercihler ve beğeniler zamanla değişiyor. Uzmanlar, şu günlerde göbek bölgesi ve deliğiyle dudak ve cinsel bölge yani vajina operasyonlarının çok gözde olduğunu söylüyor. Bu operasyonlarla ilgili tüm ayrıntıları dosyamızda bulabilirsiniz.

Güzellik anlayışı zamanla değişiyor. Bu da, doğal olarak estetik dünyasını etkiliyor. Örneğin Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Battal, son günlerde en çok tercih edilen operasyonların başında göbek, dudak ve cinsel bölge estetiklerinin geldiğini söylüyor. Göbek ve dudak estetikleri kişiye daha genç ve güzel bir görünüm sağlarken, cinsel bölge estetiği aynı zamanda daha sağlıklı bir cinsel hayat da sunuyor.

VAJİNA DARALTMA

Yaş ve doğumlara bağlı olarak vajina kasları gevşeyebiliyor. Bu da hem cinsel ilişkiyi hem de görünümü olumsuz etkileyen, önemli bir sorun. Yapısal ya da doğum sonrasında oluşan travma sonucunda, alt genital bölgedeki kaslar ve yumuşak doku gevşiyor, genişleyip, sarkabiliyor. Vajinal kasların normal gerginlik ve dirençleri azalıyor, bu kasların kontrol ve destek fonksiyonları bozuluyor. Sonuç olarak vajinanın iç ve dış genişliği artıyor ve iki partnerin de alacağı cinsel haz azalıyor.

Vajinal daraltma ameliyatlarıyla cerrahi olarak vajinal kanal daraltılıyor ve gevşemiş olan kas yapıları düzeltiliyor.

Kimler tercih ediyor? Doğum sonrasında ya da yaşla birlikte vajina kaslarının gevşediğini hissedenler bu ameliyata gereksinim duyuyor.

Ne hedefleniyor? Ameliyatla, vajinal kanalın daraltılması, vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümün düzeltilmesi hedefleniyor. Vajina daraltıldığı için alınan cinsel haz da artıyor. Ayrıca bazı kadınlarda görülen, ve yaşla bilikte daha sık rastlanan bir şikayet haline gelen gülerken, hapşırırken veya öksürürken idrar kaçırma sorunu da böylece ortadan kaldırılıyor.

Nasıl yapıIıyor? Hastanın tercihine göre lokal veya genel anestezi uygulanıyor. Yapılacak uygulamanın şekline göre operasyon 1-3 saat arası sürüyor.Ameliyat sırasında ya da sonrasında ortaya çıkma ihtimali olan cerrahi riskler yüzde 18’in altında. Liposuction, göğüs büyütme gibi diğer estetik ameliyatlarla beraber de uygulanabiliyor.

İyileşme süreci: Ameliyatın tipine göre değişmekle birlikte, kişi normal hayatına ve işine 1-7 gün içerisinde başlayabiliyor. Yine uygulamanın şekline göre cinsel hayatına 3-8 hafta arasında dönebiliyor.

 VAJİNA YENİLEME

Vajinanın fonksiyonu dışındaki dış kısımlarını oluşturan labia majör ve labia minör denilen büyük ve küçük dudaklarla, pubis bölgesi de estetik amaçlı olarak düzeltilebiliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Battal, pek çok kadının labialarının büyük ve sarkık olmasından şikâyetçi olduğunu söylüyor. Cinsel fonksiyonları etkilemeyen bu durum, kişiyi psikolojik olarak etkiliyor.

Kimler tercih ediyor? Labiaları normalden çok küçük ya da büyük olan kadınlar bu ameliyatı tercih ediyor. Labiaları normalden büyük olan bazı kadınlar orgazmın gecikmesi gibi sorunlar yaşayabiliyor ve bu nedenle de bu ameliyatı yaptırmayı isteyebiliyorlar.

Ne hedefleniyor? Vajinal yenileme ameliyatıyla, vajinanın estetik açıdan güzel, normal ve genç bir görünüme kavuşması hedefleniyor. Kişinin psikolojik durumu da düzeltilerek daha sağlıklı bir cinsel hayata kavuşması sağlanıyor.

Nasıl yapıIıyor? Normalden küçük ya da gevşek olan labialara doku transferi yapılıyor. Büyük ve sarkık labialar cerrahi işlemle düzeltiliyor. Bazen bacak içlerinde ve pubis denilen vajinanın üst bölümündeki alanda aşırı yağlanma olabiliyor. Bu durumda liposuction yapılabiliyor. Ameliyat genelde lokal anesteziyle yapılıyor.

İyileşme süreci: Basit ve lokal anesteziyle yapılan basit bir cerrahi işlem olduğu için iyileşme de son derece hızlı oluyor. Hasta 1-2 gün içinde normal hayatına dönebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com