gigi hadid

Gigi Hadid güzellik sırları

Gigi Hadid güzellik sırları sizin de kusursuz bir cilde, güzel görümlü kaşlara ve sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlayabilir. Tabii her şey o kadar kolay olmuyor! Ufak tüyoları takip etmeli, sıkı bir egzersiz ve diyet planını da takip etmelisiniz.

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid, güzelliğiyle ve başarılarıyla daima gündemde olan bir isim. 25 yaşındaki taze anne adayı Hadid, liseden mezun olduktan sonra modellik yapmaya başladı. Hadid, dünyanın en iyi markalarının defilelerinde boy gösterirken, bir çok derginin de kapaklarında yer almaya devam ediyor.

Topuklu ayakkabılara veya ağır makyajlara ihtiyacı olmadığından, büyüdüğünde de ağır makyaj yapmaktan kaçınan Gigi Hadid, nude tonda rujlardan ve hafif kontur yapmaktan hoşlanıyor. Güzellik endüstrisi içerisinde yaratıcı olması gerektiğini bildiğinden modayı yakından takip ediyor ve aslında davetlerde ne giyeceğine çok önem veriyor diyebiliriz. Çünkü onu günlük hayatında daha çok spor ayakkabı, tişört ve kot pantolonla görüyoruz. Kendisi de bunu doğruluyor ve aslında erkek arkadaşının yanında gayet gündelik ve sıradan giydiğini her defasında dile getiriyor.

Nemlendiricinizle makyajınızın dengesine dikkat etmelisiniz!

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid’in güzellik sırları…

Model olmak hele Gigi Hadid gibi bir süper model olmak inanın çok zor… Normal kadınların yaptığı makyajdan daha fazlasını yapmak durumunda kalan Hadid, aşırı makyaja maruz kalan yüzünün kuru kalmamasına önem gösteriyor. Aşırı makyaj, ciltte kuruluğa ve matlığa yol açarak, o narin cildinizin parlaklığını yitirmesine neden oluyor. Bunu çok iyi bilen Hadid, makyajın negatif etkilerinden korunmak için makyaj öncesinde normalden daha fazla yüz nemlendiricisi kullanıyor. Hemen arkasından makyaj uygulamalarına geçiyor. Tabii ki Hadid için makyaj sonrası da önem taşıyor, uzun süre havasız kalan cildin derhal makyajdan arındırılması ve yine bolca nemlendirici krem kullanılması da şart.

Yüzünüze gereken önemi verin!

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid’in güzellik sırları…

Dünyaca ünlü markaların yüzü olmak ve bu sorumluluğu taşımak inanın hiç kolay değil. Vücudunuza, cildinize ve özellikle yüzünüze daima gereken önemi göstermelisiniz. Gigi Hadid’e göre, ışıltılı bir yüze sahip olmak istiyorsanız yüzünüz için mutlaka düzenli bir cilt temizleme rutininiz olmalı. Yüze özel temizleme ürünleriyle her gün gerekli bakımları yapmak, Hadid’in olmazsa olmazları arasında. 

Her zaman daha az, daha çok demektir!

Gigi Hadid'ten öğrendiğimiz 7 makyaj stili | Makyaj.com

Gigi Hadid her zaman minimalist olmayı tercih eden modellerden… Yani abartıdan uzak ve sadeliği seviyor. İş dışında da görüntülendiğinde daima sade bir makyajı tercih eden Hadid, sadeliğin bir kadını daha güzel gösterdiğine inananlardan… Açıkçası, bu sadeliğin ona çok yakıştığını düşünüyoruz!

Diş macunu sizin kurtarıcınız olsun…

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid’in güzellik sırları…

Hiç kimse kusursuz değil. Elbette Gigi Hadid de herkes gibi sivilce problemleriyle uğraşıyor. Ama bunun tedavisi için pahalı kozmetik çözümler yerine annesinden kalan bir taktiği uyguluyor. Yüzünde sivilce ile karşılaşan Hadid, bu sivilcelerin üzerine diş macunu sürüp sönmelerini sağlıyor.

Harika dudaklar için mutlaka dudak peeling’i kullanın…

Gigi Hadid: Başarılı makyaj için servet harcamaya gerek yok – Tek ...

Dudaklarımız çok hassas bir deriye sahip olduğundan daha fazla özen göstermek gerekiyor. Ne kadar nemlendirici kullanırsak kullanalım, dudaklarımız mutlaka deri atar ve yenilenir. Dudaklarımız yüzümüze oranla çok daha fazla kuruyup çatlar. Gigi Hadid, kaliteli bir dudak peeling’i kullanmanın dudakların yenilenmesinde ve yumuşak bir yapıya sahip olmasında etkili olduğunu düşünüyor. 

Çantanızdan yüz temizleme mendillerini eksik etmeyin…

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid’in güzellik sırları…

Gigi Hadid her zaman yüz temizleme mendillerini yanında bulunduruyor, ne zaman makyaj yapacağınız veya makyajınızı temizleyeceğiniz belli olmaz. Siz siz olun, çantanızda mutlaka temizleme mendili bulundurun.

Diş fırçasını stiliniz için kullanın…

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid’in güzellik sırları…

Muntazam bir at kuyruğu yapmak istiyorsanız, diş fırçası bu konuda size çok yardımcı olabilir. Diş fırçasına saç spreyi sıkıp, saçlarının önlerinden yeni çıkan bebek tüylerini taramak onun güzellik sırlarından biri!

Cildinizin nefes almasını sağlayın!

Gigi Hadid'den ırkçı tweete tepki: Lanet olası moron!

Eğer makyajdan kaçabileceğiniz zamanlar ve yerler varsa, kaçın! Gigi Hadid’e göre özellikle yazın ve plajda makyaj kesinlikle yapmamalısınız. Makyajla yorulan cildinize dinlenmesi ve kendisini yenilemesi için fırsatlar yaratmalısınız.

Sağlıklı beslenin…

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid’in güzellik sırları…

Tabii ki aralarda herkes kaçamak yapar… Çok sevdiğiniz bir tatlıyı gördüğünüzde, ya da harika bir akşam yemeğinde ipin ucunu kaçırabilirsiniz. Ama genelde sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmanız, sizin en büyük güzellik sırrınız olacaktır. Gigi Hadid, dengeli ve sağlıklı beslenmeyi artık bir yaşam tarzı haline dönüştürmüş vaziyette. Fast food tükettikten sonraki gün, sebze suyu ile besleniyor. Kendi yemeğini kendi yapmayı tercih etse de, hamburger ve patates kızartması da tükettiğini ama ardından tekrar sağlıklı beslenmeye başladığını belirtiyor. 

Kaşlarınıza dokunmayın…

Bazı modalara göre kaşınızı değiştirmek en büyük hata olur. Kaşların şeklini değiştirmek, devamlı kısaltmak Gigi Hadid’in kullandığı yöntemlerden değil. Hadid, kaşların tamamen doğal olarak kullanılmasını savunanlardan. Bırakın kaşlarınız kendi halinde büyüsün!

Her gün saçınızı yıkamayın

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid’in güzellik sırları…

Gigi’ye sorarsanız, bunun cevabı ‘hayır’ olacaktır. Eğer saçlarınızın normalden daha fazla kuru olmasını istemiyorsanız, o zaman saçlarınızı her gün yıkamayın. Gigi Hadid, saçındaki nemi korumak için bunun önemine inanıyor.

Gigi saçları için, sarı saçlar için hazırlanmış şampuanlar kullanmayı tercih ediyor, ayrıca saç serumlarından da faydalanıyor. 

Spor Yapın

GIGI HADID Spor

Gigi Hadid, lise boyunca voleybol oynamış ve halen spor yapıyor. Rekabetçi olduğunu belirten güzel model, egzersizlerini dışarıda yapmayı seviyor.  Gigi spor konusunda, “Spor yapmak, fit bir vücuda sahip olmak için ekipmana ihtiyacınız yok. Evde yapılan yer hareketler (plank, mekik, bacak egzersizleri) oldukça etkili ve özellikle bu üç hareketin kombinasyonu altın değerinde.” diyor..

Makyaj tüyoları

Su bazlı bir fondöten kullanan Gigi Hadid, annesinin kullandığı ürünü beğendiğini ve onu kullanmaya başladığını dile getiriyor. Bambudan yapılmış fondöten fırçası kullanan Hadid, cildine ürünü iyice yedirmeyi seviyor. Ayrıca mat bitişten ziyade ışıltılı bitişli ürünler kullanmaktan yana. Çillerinin görünmesinden hoşlandığından, çok kapatıcı ürün kullanmıyormuş.

Eğer kapatması gereken yeni çıkmış bir sivilcesi veya lekeleri varsa, sadece o bölgelerde kapatıcı kullanıyor ve daha sonra allık uygulayarak makyajına devam etmeyi tercih ediyor. Güzel ve siyah bir maskara kullanmadan önce mutlaka kirpiklerini kıvıran Hadid, eğer ağır makyaj yapması gerekiyorsa ve bir etkinliğe davetliyse kontur uyguluyor. Son olarak kaşlarını da renklendirip, düzelten Gigi Hadid, kaşlarını şekillendirmenin yüzün anlamını değiştirdiğini düşünenlerden!

Davetlerde şık olmanın püf noktaları..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com