Sonbahar / Kış 2019-2020 Saç Trendleri

2020 yılında yeni bir görünüm isteyenler için; Sonbahar / Kış saç modelleri, kesim ve renk trendlerini derledik. 2020 yılı kadın saç modelleri farklı renk skalası ve kesim modelleriyle öne çıkıyor. 

Cornrow Örgüler

90’lı yıllarda sıkça gördüğümüz örgülü saç modelleri, son yıllarda yeniden trend olmuş durumda. Son olarak New York Moda Haftası’nda hem modellerin hem de defilelere katılan ünlülerin ve moda blogger’larının saçlarında gördüğümüz cornrow örgüler 2020 saç trendlerinde ilk sıraya geçmiş durumda.

Cornrow örgüler incecik örgü sıralarının bir araya gelmesiyle oluşuyor. Balıksırtı modelini de andiron cornrow örgülerin klasik örgülerden farkı ise çok daha ince olmaları.

Hacimli Saçlar

Hacimli saç modelleri 2020 trendlerine damgasını vuracak! Ekstra hacim kazanmış kabarık saçlar 70’lerden ilham alan romantik görünümleri andıran hacimli saç modelleri, önümüzdeki yıl sokak modasında sıklıkla rastlayacağımız bir trend olacak. Hacimli saçlar önümüzdeki sezon gerek sokak stiline gerekse podyumlara yansıyacak.

Platin Sarısı

Çarpıcı ve dikkat çekici sarılar önümüzdeki 2020 yılının en gözde trendlerinden olmaya devam edecek. İçerisinde bulunan soğuk tonlarla çarpıcı bir görünüm sağlayan platin sarıları 2020 yılı saç trendi olarak karşımıza çıkıyor.

Kızıl – Bakır Saçlar

Çekici bu renkler, saçların daha canlı ve parlak gözükmesini de sağladığı için hem dikkat çekici hem de dinamik bir görünüm sağlıyor.

Dünyaca ünlü markaların 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını tanıttıkları defilelerde kızıl saçları podyumda sıkça gördük. Kızıl saç modası podyumlardan sokaklara sıçramadan bu trendi yakalayıp muhteşem kızıllara ulaşabilirsiniz.

2020 yılında kadınlarda en çok göreceğimiz saç rengi bakır ve tonları olacak. Hollywood yıldızlarının başlattığı bakır tonlar, bu yıla damga vuracak. Aklınıza bakırın tek bir tonu gelmesin, özgün dokunuşlar eklemeniz imajınızı yükseltecektir. Kahverengi, sarı ya da altın tonlar ekleyerek favori bakır tonunuzu elde edebilirsiniz.

Renkli Saçlar

Renklerle oynamanın nesi kötü ki? Mor, kırmızı, pembe, yeşil, mavi… Rengin tutturulması oldukça zor fakat doğru tonu yakaladığınız zaman dinamik ve eğlenceli stilinizle tüm bakışları üstünüzde toplayacaksınız.

Düşük At Kuyruğu

Doğallık ve sadelik modası tüm dünyayı kasıp kavururken saçlarda da doğallığın izlerini görmeye devam ediyoruz. Doğal görünüm sağlayan düşük at kuyrukları 2020 yılının en popüler trendlerinden biri. İster şık bir kombinle isterseniz de günlük bir kıyafetle tamamlayabileceğiz düşük atkuyruğu modelleri ile her ortama uyum sağlayabilirsiniz.

Taranmış Islak Saçlar

Islak görünümlü saçlar son yıllarda en trend saç modellerinden biri ve önümüzdeki yıl da ıslak saçlar sokaklardaki etkisini sürdürmeye devam edecek. Saçlarda hem maskülen hem de feminenliği aynı anda yaşatan ıslak saçlarla iddialı tarzını ortaya koyabilirsin.

Küt Kesim Kahküller

Dünyaca ünlü modellerin, aktrislerin ve yıldızların son yıllarda vazgeçilmezi haline gelen kahkül modası 2020 trendleriyle beraber etkisini daha da arttırmaya devam edecek. Daha maskülen bir görünüm sağlayan küt kesimli kahküllerle çarpıcı bir görünüme ulaşabilirsin.

Kahkül tercihini yaparken yüz şekline dikkat etmek de şüphesiz ki en önemli unsurlardan biri. Yüz şekline uygun kahkülü seçmen yüzüne ölçülü bir görünüm vermek için çok önemli. Eğer dar bir alna sahipsen kâküllerin normalde başlaması gereken yerden birkaç santim geriden başlamalı.

Ancak çok gür ve kalın saçlarınız varsa bu durum çok yoğun bir kaküle sahip olmanıza yol açabilir. Kahkül kestirmeden önce mutlaka uzman kuaförünüze danışmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com