Aklıma Takılanlar: Saç

“Saçıma gölge attırmak için yılın en iyi zamanı nedir?”

Genelde kadınlar saçlarının rengini yazları açar ve kışları da koyulaştırırlar. Kış mevsimi yüzünüzün en solgun olduğu zaman olduğundan ona canlılık kazandırmak için daha açık renkler kullanmayı bir düşünün.

“Saçtaki gölgeleri düzeltmenin en iyi yolu nedir?”

Saçınızı eski rengine boyamak cazip gelebilir, ancak bu çok nadiren inandırıcı bir etki yapar ve gölgelerinizin yeşil bir renk almasına neden olabilir. Kuaförünüz her ziyaretinizde daha koyu gölgeler atabilir ve aşamalı olarak gölgeleri yok edip saçınızı daha koyu hale getirebilir.

‘‘Uçuşan saçlarımı düzeltmek için onları ne şekilde fönlemeliyim?”

İyonik bir fön kullanın, şarj edilmiş iyon buharıyla saçınızı sarar ve elektriklenmeyi önler.

‘Kötü bir saç kesimini düzeltmenin en iyi yolu nedir?”

Öncelikle makası bir daha saçlarınıza yaklaştırmayın, bu dürtüye direnin. Saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmak için kuaförünüze düzenli gidin ve saçınız uzadıkça yeni şeklini vermeye başlayın.

“Saç ekleri/ çıtçıtları için kullanılabilecek en iyi ürünler hangileridir?”

Saç eklerinin güzel görünmeye devam etmesi için özel bir bakım gerekir. Saç kremleri, canlandırıcı ve koruyucu bir tür vitamin ve protein karışımı içerirken, şampuanların içerdiği provitamin B5 saçları temizleyip besleyecek ve bağları koruyacaktır. Emin olmadığınız ürünler konusunda kuaförünüze danışın, çünkü bazı ürünler bağları gevşetebilir.

“Mevsime göre şampuan değiştirmem gerekir mi?”

Yaz mevsiminde saçınız güneş, deniz tuzu, aşın ter ve klor gibi çok sayıdaki düşmana karşı kendini savunmak zorundadır. Sonuç olarak daha hassas bir şampuan kullanmak, saçınızı doğal yağlarından arındırmadan yumuşak tutmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com