Mucizevi Küçük İğneler – Vitamin Enjeksiyonu

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Beste Odabaşı vücuda yapılan vitamin enjeksiyonu hakkında bilgi verdi;

“Cildimiz vücudumuzun en büyük organı olup bizim de en değerli giysimizdir. Canlı bir yapı olduğu için beslenmeye ihtiyacı vardır. Düzenli ve yeterli uyku, yeterli su içilmesi, dengeli beslenme, güneş ve sigaradan kaçınma ve gerektiği kadar nemlendirme cildimizin olmazsa olmazları. Bunun yanında ihtiyacı olan maddelerin cilt içine enjeksiyonları ile ek bakım sağlanmış olur.

Depo halde uygulanan çoklu vitamin, mineral tuzları, çapraz bağları olmayan hyalüronik asitler, amino asitler, glikoz, antioksidanlar sayesinde ihtiyacı olan maddeler verilmiş olur. Böylece cilt nemlendirilmesi, sıkılaşması, netlik ve parlaklık kazanması, yaşlanmaya karşı dayanıklılığı arttırılmış ve sağlanmış olur.

Vitaminler

Cildin pigment ve yaşlılık lekelerini açan, yenileyen C vitamini, Kırışıklıklara karşı E vitamini, Yaşlanma sürecini yavaşlatan A vitamini, Hücre yenilenmesini sağlayan B3 ve B9 vitaminleri sayabiliriz.

Mineraller

Mineraller vücudumuzda vitaminler ile çalışırlar. Güzellik söz konusu olunca, öne çıkanlar; çinko, silis, selenyum ve kükürttür. Bunların haricinde kalsiyum, magnezyum ve bakır da güzellik için faydalı minerallerdir.

Hyaluronik Asit

Cildin yeniden nemlendirilmesi ve gençleştirilmesini sağlar. Vitamin iğnesi ya da Yüz Mezoterapilerinde genellikle hyaluronik asit bulunur. Hyaluronik asit, mezoterapi içeriklerinde farklı oranlarda kullanılabilir.

Amino Asitler

Peptitler; antibakteriyel, antibiotik ve iltihap önleyici etkiye sahip amino asitlerdir. Peptitler kırışıklıkların düzeltilmesi olarak kullanılır. Bazı peptidler cildi nemli tutar, bazıları sıkılaştırır. Kozmetiklerde ismi yaygındır.

Kimlere Uygulanabilir

Her yaş grubuna ve her cilt yapısına güvenle uygulanabilir. Kişinin cilt yapısına göre ve yaşına göre uygulama sıklığı değişkenlik gösterir.

Vitamin Aşısı (Yüz Mezoterapisi) Hangi Amaçlarla Uygulanır

Çevresel faktörler ve güneşin etkisiyle nemini kaybetmiş, gözenekleri genişlemiş, sarkmaya eğilimli ve hassaslaşmış ciltlere önerilir. Güneşe ve solaryuma çok sık maruz kalan, genetik olarak kuru cilde sahip olan, sigara ve/veya alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine özen gösteremeyen kişiler mezolift yani yüz mezoterapisi uygulamasından yararlanırlar.

Vitamin Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır

Yanaklar, alın, göz kenarları, dudak üstleri, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el üstlerine uygulanır. Başka başlıklar altında Saç dökülmesini önlemek için ve vücutta bölgesel incelme, selülit tedavilerinde de kullanımını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com