Meme Dikleştirme Operasyon Teknikleri

Sönük değil daha genç ve diri gögüs istiyorsunuz.Meme altı kıvrımından aşağı sarkan memenin göğüs duvarına sürtünme hissinden hoşlanmıyor ve her zaman toparlayıcı sütyen ile rahat ediyorsunuz.

Meme büyüklüğünüzden memnun olup ancak meme dokusunda sarkıklık, meme ucunun aşağıda olması ve karşıya bakmaması, öne doğru konik durmayan memelerin oluşu ve geniş, yayvan duran memelere sahipseniz o zaman bu operasyona ihtiyaç duyuyorsunuz demektir….

Meme Dikleştirme Ameliyatı ne Zaman Yapılmalıdır?

Meme dikleştirme ameliyatı için hastanın tercihi ve talebi önemlidir. Eğer hastanın meme uçları, meme katlantı çizgisinin üzerinde kalıyorsa estetik olarak her şey yolunda demektir. Eğer meme katlantı çizgisinin seviyesine inmişse hafif sarkma başlamış demektir. Eğer meme bu çizginin altında kalıyor ise, ileri derecede meme sarkması var denebilir. Özellikle tam aşağı doğru bakan meme uçları, ameliyat için artık kesinlikle yapılmalı aşaması gelmiş demektir….

Meme Dikleşme Operasyonu İçin Hazır mısınız?

40 yaş altı hastalarda meme ultrasonu, 40 yaş üzeri hastalarda memografi gibi tetkikleri istenir. Operasyon günü size yardımcı olacak refaketçi gerekecektir. Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz.)Operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.
Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.

Operasyon Tekniği

Meme dikleştirme operasyonunda, hasta ve cerrah en iyi sonucu elde edilecek en uygun tekniğe birlikte (Superior, Superolateral veya İnferior Pediküllü) karar verir. Meme başı ve sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, Meme başı normal yerine getirilir, fazla deri çıkartılır. Memedeki sarkıklığın boyutuna göre değişik şekillerde belli belirsiz iz (meme başı üzerinde yarımay, sirküler veya meme ucundan aşağı doğru inen 4-5cm düz insizyon izi gibi) kalır.Meme pitozuna (sarkıklığa) göre operasyonun değerlendirlmesi;

Evre I; Meme implantı ile düzeltilebilir veya meme implantı olmadan meme başı etrafı yapılan kesi ile deri çıkarılması (hilal şeklinde iz) tekniği ile düzeltme yapılabilir.

Evre II; Meme başı etrafından yapılan kesi ile veya meme başından aşağı doğru inen 4-5 cm’ lik iz ile lollipop şekeri tarzında bir operasyon tekniği ile düzeltme yapılabilir,

Evre III; Ters T şeklinde iz veya meme başından aşağı doğru inen 4-5 cm’ lik izle lollipop şekeri tarzında bir operasyon tekniği ile düzeltme yapılabilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar 

  • 3-4 hafta boyunca ağır bir şey kaldırmak veya itmekten kaçınılmalıdır
  • En az 1 hafta cinsel ilişkiden ve en az 1 ay ağır ve zorlayıcı sporlardan uzak durulmalıdır
  • Destek sebebi ile doktorunuzun önerdiği spor sütyeni düzenli olarak kullanılmalıdır

Bu Ameliyattan Sonra Emzirebilir miyim? 

Emzirme için önemli olan meme ucunun, süt kanallarının ve süt bezlerinin ameliyat sırasında hiç ellenmemiş olmasıdır. Yani meme ucunu zeminden kaldırıp yukarı taşırsanız (böyle teknikler var örneğin) emzirememe ihtimaliniz yüksek olacaktır. Ama “central pedicule” olarak bilinen teknik kullanılırsa meme ucu, kanallar ve bezler tek bir parça olarak tutulur ve emzirmeniz de bir sorun çıkmaz. 

İzsiz Meme Dikleştirmek Mümkün mü? 

Meme ucunu aşağıdan alıp bütün meme dokusu ile yukarıya taşıdığınız ve memeyi toparladığınız zaman ister istemez iz kalıyor…

İzler Sizi Ne Kadar Rahatsız Eder? 

Unutmayın bu ameliyat gerçekten sarkmış göğüsler için ve sadece bu hastalar bu ameliyattan sonra memnun olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com