Mat Saçlardan Kurtulmak

Saçlı derinin kendi ürettiği yağ saç tellerinin doğal parlaklığını oluşur. Sert açıcı boyalar, bol köpüklü şampuanlar, musluk suyunun sertliği, güneş, klor… Saç tellerinin kendi doğal parlaklığı kaybetmesi için bunlar yeter de artar bile! Saçlarınızın mat olmasından şikayet ediyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Şampuanı doğru seçmek ve şekillendirmeden önce korumak pırıl pırıl saçların ilk adımlarıdır.
  • Saç boyanız ne kadar yakıcı içerikliyse saç telini oluşturan, birbirinin üstüne kapanan pulcuklar o kadar birbirlerinden ayrılacaktır. Kuruyacak nem kaybedecektir. Bu da kırılmaya hazır, çimentosu zayıflamış ipçikler demektir. Kuru saç matlaşır. Organik boyalara geçin.
  • Yazın güneş koruması içeren uçucu yağlı saç spreyleri kullanın. Hem UV ışınlarından hem klorun soldurucu etkisinden sizi koruyacaktır. Deniz suyunu, havuz suyunu saçlardan tatlı suyla durulamadan güneş altında kalmayın; Saçlar yanar.
  • Saçlarınız “boyalı” ise normal şampuanlarla yıkamak boyasını akıtır, renk solar. Matlık hakim olur. Boyalı saçlar için üretilmiş şampuanlarda saç telinin üzerini streç film gibi kaplayan maddeler vardır. Bunlar rengin akmasını zorlaştırır. Saç temizlenir ve rengi de korunur.
mat parlak saç ile ilgili görsel sonucu
  • Açık renk saçlarda durum daha farklı. Saçlarınıza dip boya yaptırdıktan sonra tüm saçlara parlaklık veren bir son cila sürülür. Rengi parlatan budur. Ne kadar sert kimyasallı şampuanlarla yıkarsanız bu cila o kadar çabuk akar. Dip boyanız gelmese bile 10 gün sonra tekrar bir cila uygulatmak saçı canlandırır. Sarı – kızıl-kahve boyalı saçlar için özel şampuanlar üretilmesi renge her yıkamada kendi renginin ışıltısını kazandırmak içindir
  • Düzleştirici /maşa kullanıyorsanız, öncesinde mutlaka ısıya karşı koruyucu sprey kullanın. Isı tıpkı kimyasallı saç açıcılar gibi saç telinin kurumasına, dolayısıyla matlaşmasına sebep olur.
  • Her banyo çıkışı, saçın nemini havluyla aldıktan sonra saç uçlarına ve saç teli boyunca besleyici saç serumlarından kullanın. Saçı sonra şekillendirin.
  • Besleyici- yumuşatıcı yağlar içeren durulanmayan saç kremleri saçın mat görünmesini de engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com