MARILYN MONROE’NUN ELBİSESİNİ MÜZEDEN ÖDÜNÇ ALIP GİYDİ

Gösteri dünyasının ünlülerini en ışıltılı görünümleriyle bir araya getiren büyük buluşma bitti, geride giderek büyüyen bir tartışma kaldı. Bu tartışmanın odağında ise televizyon yıldızı Kim Kardashian ile sinemanın efsane sarışını Marilyn Monroe var.

New York’taki Metropolitan Museum’un (Metropolitan Müzesi) geleneksel gala gecesi 2 Mayıs’ta yapıldı. Geçmiş yılların ışıltısını gözler önüne sermeyi amaçlayan gecenin en çok konuşulan ünlülerinden biri de Kim Kardashian oldu. Bunun nedeni de 41 yaşındaki Kardashian’ın, Kanye West ile yollarını ayırdıktan sonra birlikte olduğu Pete Davidson ile birlikte ilk kez kameralar karşısında boy göstermesi değildi. Asıl neden Kardashian’ın o gece için Marilyn Monroe’nun yıllar önce giydiği ve bir “ulusal hazine” olarak nitelendirilen efsane elbiseyi giymesiydi.

O GÖRÜNTÜ TARİHE GEÇTİ

Söz konusu elbiseyi ölümünden kısa bir süre önce yani 1962 yılında dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy’nin 10 gün erken kutlanan doğum gününde giymişti Monroe. O elbise üzerindeyken de sahneye çıkıp Kennedy’nin şerefine “Mutlu Yıllar Bay Başkan” şarkısını söylemişti. Sinemanın efsane sarışını Marilyn Monroe’nun o elbise içindeki görüntüsü de aradan geçen 60 yıla rağmen hala “yeri doldurulamayan ikonik bir görüntü” olarak nitelendiriliyor.

Ulusal hazineyi üstünde taşıması olay oldu; Yılın utanmazı ödülü her zamanki gibi onun

MÜZE 5 MİLYON DOLARA SATIN ALMIŞTI

Kim Kardashian, MET Gala gecesi için Marilyn Monroe’nun tam 60 yıl önce giydiği o elbiseyi sergilendiği müzeden ödünç aldı ve giydi. Hatta o ünlü elbisenin içine girebilmek için kilo verdiğini de açıkladı. Kardashian daha önce de elbisenin sergilendiği Orlando’daki Ripley’s Believe It or Not! Müzesi’ni ziyaret ederken görüntülenmişti. Bu arada elbisenin 2016 yılında düzenlenen bir müzayedede yaklaşık 5 milyon dolara satın alınıp söz konusu müzeye konulduğunu da hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com