Uzun yüz makyajı

Makyaj Hileleri : Uzun yüz nasıl yuvarlak gösterilir?

Makyajla kusursuz bir görünüme kavuşmak için, en önemli adım yüz şekline uygun bir makyaj yapmaktır aslında… İyi bir makyaj için yüz şeklinizi analiz ederek profesyonellere taş çıkaran bir makyaj elde edebilirsiniz. Peki, uzun yüz nasıl yuvarlak gösterilir? 

Makyaj kadınların gündelik yaşamlarında güzellik rutinin önemli bir adımıdır. Ancak yanlış teknik ve hatalar sizi istediğiniz görünüme ulaştırmayacaktır. Yüz şeklinizi tanımak güzel bir makyaj yapmanız için ihtiyacınız olan en önemli bilgidir.

Uzun bir yüz tipi yanlış yapılan makyaj teknikleri ile olduğundan da uzun gözükür ancak birkaç makyaj hilesi ile yüzünüzü daha yuvarlak göstermek mümkündür. Bu teknik sayesinde yüzünüz farklı bir boyut kazanacak, daha orantılı ve yumuşak hatlara kolay bir biçimde sahip olabileceksiniz.

UZUN YÜZ TİPİ İÇİN YUVARLAK GÖSTERME TEKNİĞİ

Uzun bir yüz tipine sahipseniz yüzünüzü daha kısa göstermeniz gerekir. Alnınız uzunsa alnınıza daraltmak için saçlara yakın kısımlarını gölgelendirmeniz gerekir. Uzun yüzde belirgin bir diğer özellik ise çenenin uzun olmasıdır. Bunun için de aynı şekilde çene ucunu gölgelendirmeniz gerekir.

Uzun Yüz

Çene ve alın kısmına koyu renkli fondöten, yüzün geri kalan kısmına ise açık tonda fondöten kullanarak yüzünüz daha yuvarlak bir görünüme ulaşır. Yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini istiyorsanız mutlaka allıklar yatak vuruşlarla uygulayarak kullanmalıdır.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi Nasıl Seçilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com