Korona Günlerinde Sanat

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını yaşadığımız bugünlerde,  büyük bir online sanat etkinliğine maruz kalıyoruz. Bu durum daha uzun bir süre devam edecek gibi görünüyor. Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı direnç geliştiren sanat toplululukları, sinemacılar, tiyatrocular ve müzisyenler online sanat aktiviteleriyle çalışmalarına devam ediyor.

Bunlardan bazılarını sizler için derledik;

Metallica’dan Hayranlarına Sürpriz

Metallica'dan Hayranlarına Sürpriz

Metallica, karantinada besteledikleri şarkıyı ilk kez hayranlarıyla paylaştı.

Metallica hazırladıkları yeni şarkıları Blackened 2020’yi ücretsiz olarak müzikseverlere sundu. Bestede, grubun üyeleri ayrı ayrı bulundukları evlerinden şarkıyı birlikte çaldılar.

Grubun yayınladığı şarkı bir günde milyonlarca kez izlendi.

Ünlü grup ayrıca, YouTube ve Facebook hesabı üzerinden her pazartesi farklı dönemlerinden yapmış oldukları konser videolarını da yayınlayacaklarını sevenlerine duyurdular.

Grubun 8 Haziran 2019’da verdiği Slane Castle konseriyle başlayan seri, ünlü grubun kilometre taşı olan önemli konserleri tekrar izleyiciyle buluşturuyor.

İş Sanat’ta yerli ve yabancı sanatçıların videoları sanatseverlere sunuluyor. 

İş Sanat’la Evde Kal

Küresel bir salgınla mücadele ettiğimiz bugünlerde İş Sanat, Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram IGTV üzerinden #işsanatlaevdekal etiketiyle yerli ve yabancı sanatçıların hazırladığı video içerikleri sanatseverlere sunuyor. 

Dünyanın dört bir yanından sanatçıların İş Sanat için oluşturduğu özel paylaşımlar da bu serinin içinde yer alıyor. Geçtiğimiz sezon İş Sanat’ta konser veren İtalyan barok topluluğu L’arpeggiata üyelerinin İtalya’nın çeşitli kentlerinde evlerinde kaydettikleri videolar ve bu sezon İş Sanat’ta Europa Galante ile konser veren keman sanatçısı Fabio Biondi’nin hazırladığı kayıtlar, müziğin birleştirici gücünün en güzel örnekleri arasında yerini aldı.

Bir İş Sanat klasiği haline gelen şiir ve hikâye dinletilerinin ünlü isimleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından “İş Sanat’la Evde Kal” yayınları için özel olarak edebiyatımızın ustalarının unutulmaz eserlerinden bölümler seslendiriliyor. Kuruluşundan bu yana Kibele Sanat Galerisi’ne konuk olan sanatçıların çalışmalarından yapılan seçkiler de İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

Türkiye İş Bankası’nın çocuklara özel dijital platformu Kumbara dergisi ise çocukları kitap okumaya, eğlenceli etkinliklerle kaliteli zaman geçirmeye ve geçmiş sezonda İş Sanat’ta sahnelenen çocuk oyunlarını www.kumbaradergisi.com adresi üzerinden izlemeye davet ediyor.

İş Sanat’la Evde Kal kapsamında sanatçılarının izin verdiği konser kayıtlarının tamamı ise İş Sanat’ın YouTube kanalından izleyicilerle paylaşılıyor. Bu paylaşımların ilki “Neşet Ertaş’a Senfonik Saygı Duruşu” konseri oldu. Konser kayıtları önümüzdeki günlerde piyanist – besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın ilki gösterimini İş Sanat’ta gerçekleştirdiği Mavi Sürgün adlı konseriyle devam edecek.

Cirque Du Soleil Gösterisini Ücretsiz İzleyin!

Cirque Du Soleil

Cirque Du Soleil ‘in korona virüs sanat günlerinde ücretsiz olarak yayınladığı gösteri 107 ila 460 dolar arası değişen fiyatlarla Las Vegas’taki Bellagio Hotel ‘de gösteriliyor. Sizler de bu bağlantıdan ücretsiz olarak izleme şansına sahipsiniz.

#CirqueduSoleil “Güneş Sirki” Montreal merkezli bir eğlence şirketi ve dünyanın en büyük çağdaş sirk üreticisidir. Saint-Michel şehir içi bölgesinde yer alan otel, 16 Haziran 1984’te eski sokak sanatçıları Guy Laliberté ve Gilles Ste-Croix tarafından Baie-Saint-Paul’de kuruldu.

Big Burn İstanbul Dijitale Taşınıyor!

Big Burn İstanbul Dijitale Taşınıyor!

Burn Enerji İçeceği tarafından organize edilen ülkenin ilk dijital elektronik müzik festival deneyimi, Big Burn İstanbul Dijital Festival 2 sahnedeki 16 saat performansla yaz ateşini online’da yakacak!

Geçtiğimiz 3 yıl boyunca 65 binden fazla müzikseveri ağırlayan, bu yazın en beklenen elektronik müzik etkinliği Big Burn İstanbul, tüm dünyayı tehdit altına alan korona virüsü (Covid-19) sebebiyle bu kez evlere konuk olacak.

Her yıl daha fazla müzikseveri elektronik müzik ile buluşturmak için yola çıkan Big Burn İstanbul, 9 Mayıs Cumartesi günü ülkenin ilk dijital elektronik müzik festivali deneyimini yaşatmaya hazırlanıyor. Big Burn İstanbul Dijital Festival’de RX Istanbul ve Orman olmak üzere iki farklı sahnede, lokal ve global isimlerden oluşacak lineup ile 16 saat sürecek bir elektronik müzik ziyafetine imza atacak. Big Burn İstanbul Dijital Festival www.bigburn2020.com adresinden izlenebilecek.

Big Burn Dijital Festival’in lineup’ında global elektronik müzik sahnesinin yıldızlarından; Victor Ruiz, Philipp Straub, Teenage Mutants, Oc&Verde, Coyu’nun yanı sıra lokal elektronik müzik sanatçılarımızdan Procombo, Evrim de Evrim, Tangun, Cure-Shot, Junior, Ozan Yazgan, Büber performanslarıyla evlerimize konuk olacak.

Ülkenin bu ilk dijital elektronik müzik festivali deneyimini için ajandalarınızda yer ayırın.

Dijital Festival ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak ve daha fazlası için ‘Burn Enerji İçeceği’nin sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

Korona günlerinde sanat : Konserler

Online Konserler

Social Distancing Festival >>> izlemek için tıklayınız

Kumbaracı 50 – Kapı Açık Kalmış >>> izlemek için tıklayınız

Viyana Devlet Operası Konserleri >>> izlemek için tıklayınız

Berlin Filarmoni Orkestrası Konserleri >>> izlemek için tıklayınız

Metropolitan Operası Konserleri >>> izlemek için tıklayınız

Budapest Festival Orchestra >>> izlemek için tıklayınız

Live Music Archive >>> izlemek için tıklayınız

BeethovenFest Son Konser >>> izlemek için tıklayınızBeethovenFest Son Konser >>> izlemek için tıklayınız

Royal Opera House: London >>> izlemek için tıklayınız

Beckett by Brook >>> izlemek için tıklayınız

48. İstanbul Müzik Festivali >>> izlemek için tıklayınız

Canlı Klasik Müzik Konserleri >>> izlemek için tıklayınız

Çeşitli Konserler >>> izlemek için tıklayınız

COVID-19 nedeniyle eğlence sektörünün aldığı darbe; sanatçıların, firmaların içeriklerini ücretsiz yayına açmasını sağladı. Bu eğlenceli içeriklere mutlaka göz atmalısınız…

2020 İlkbahar Güzellik Trendleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com