Konser Kombinleri: Konsere Giderken Ne Giyilir?

Havaların ısınması ile sanatçıların konser takvimleri de oldukça sıklaştı. Neredeyse her gün bir konser bulmak mümkün. Tabii açık hava festivalleri de cabası. Tüm kış boyunca, güzel havada tüm gün konser alanında olduğumuz, arkadaşlarımız ile eğlenip müzik dinlediğimiz, şarkılara eşlik ettiğimiz ve dans ederek deşarj olduğumuz bu zamanların hayalini kurmadık mı?

  Açık hava konser kombinleri

Belki de en eğlenceli konser mekanlarından biri açık hava konserleri. Açık havada yapılan konserler hem atmosferi hem de ferahlığı açısından genellikle herkesin çok sevdiği konser mekanlarından. Tabii bir de genellikle hava henüz kararmadan başlayan bu konserler ortaya harika fotoğraflar çıkmasına da yardımcı oluyor.

Eğer yakın zamanda bir açık hava konserine gidecekseniz ve ne giyeceğinizden emin değilseniz birkaç alternatifimiz olacak.

Öncelikle Jean şortlar tam olarak bu mekanların kıyafeti diyebiliriz. İlk kombin seçeneğiniz Jean şort, renkli bir crop ve üzerine bir kimono olabilir. Serin akşamlar için yanınıza bir sweatshirt de alabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde kimonuyu çıkarıp sweatshirtünüzü giyebilirsiniz. Ayakkabı seçeneğinde de eğer aklınızda topuklu varsa bizce bu düşünceyi bir kenara bırakın. Tüm gün rahat hareket edebilmek için henüz bahar aylarındayken kısa bir bot giyebilirsiniz. Havanın daha sıcak olduğu günler için bilekten bir çorap ve altına spor ayakkabı giymeyi düşünebilirsiniz.

Tabii ki bir diğer kombin de elbise, renkli ve çiçekli bir elbise açık hava konserine en yakışan kıyafetlerden biri. Tabii renkli ve çiçekli seçenekleri dışında beyaz ya da krem gibi renklerde dantelli elbiseler ya da crop etek takımlarını da görmezden gelmeyin. Bu kombinlerinizde saçınıza çiçekli bir taç iliştirmek da kombininizi tamamlayan bir aksesuar olacak.

Kombininize eklemeyi unutmamanız gereken birkaç detay daha var. Bunlardan biri şüphesiz güneş gözlüğü. Eğer renkli ve farklı şekillerde bir gözlüğünüz varsa, konser ortamına harika uyum sağlayacaktır. Bunun yanında kombininizi renkli bir makyaj ve yüze takılan sezonun da trendi taşlar ile süslemeyi unutmayın. Saçlarınızı ise ister açık bırakabilir isterseniz de aralara biraz örgüler katabilirsiniz.

Konser Kombinleri: Konsere Giderken Ne Giyilir? -3 - Saç Bakım Güzellik

Kapalı alan konser kombinleri

Kapalı mekanlarda olan konserlerin keyfi de bambaşka oluyor. Değişen hava koşullarına karşı risk alınmayan bu mekanlar da aslında her türlü kombini yapmaya müsait.

Öncelikle katılacağınız konserin türünü göz önünde bulundurmalısınız. Rock konserine gidecekseniz. Rock konseri kombinleri arasında en sevilen seçenekler biraz koyu renkler olabiliyor. Siyah bir Jean ya da pantolon üzerine bir müzik grubu tişörtü giyebilir ya da son yılların vazgeçilmez parçalarından crop toplarla da kombininizi yapabilirsiniz.

Yanınıza ekstra bir üst almanıza aslında gerek yok fakat konser boyu terleyip dışarı çıkacağınızda üşütmemeniz için bir hırka ya da ceket alsanız iyi olur. Eğer kapalı bir alanda bir dj performans dinleyecekseniz kombininizi renklendirebilir saçlarınıza boncuklar takabilir, uzun ve yırtmaçlı bir etek de giyebilirsiniz.

Beyaz gömlek de her zaman kurtarıcı parçalar arasındadır unutmayın. Gömleğinizin önünü bağlayarak belinizi açabilir ya da oversize bir gömlek de çok hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com