Kahverengi göze hangi renk göz farı uygulamalı?

Göz makyajının kusursuz ve etkileyici görünmesi için göz rengine uygun farları tercih etmelisiniz. Göz makyajında en sık yapılan hataların başında göz rengine uymayan far seçimleri geliyor. Göz rengine uygun far rengini seçerek doğru göz makyajı yapabilirsin. 

Hangi renk gözler için hangi renk göz farları uygundur?

Genelde makyözler, en iyi göz farı uygulamasının göz ile kontrast renkler kullanmak olduğunda hemfikirdir. Nude ve altın rengi farlar genelde bütün gözlerde güzel görünür. Peki kahverengi göz için en uygun far hangi renktir?

Kahverengi gözler için en uygun göz farı

Kahverengi nötr bir renk olduğundan, hemen hemen her renk onları patlatacaktır. Hile ise hangi renklerin saç ve cilt renginizle en iyi göründüğünü bulmaktır. Genellikle, gümüş ve morlar kahverengi gözlerde en iyi görünür.

En iyi tercih mor tonları! Kahverenginin sıcaklığına zıt olduğu için mavimsi renkli olan morlar en yakışandır. 80’ler makyajlarını seviyorsanız; mavi tonları sıcak kahvenin kontrastlığını yaparken, gözlerinizin beyazlarının daha parlak görünmesini sağlar.

Gümüş çok soğuk tonlu bir renk olduğundan, kahverengi gözlerin sıcaklığına karşı güzel bir kontrast sağlar. Herhangi bir gümüş rengi – platin, metalik gümüş hatta bronz.. Gözlerinizin altında koyu halkalar varsa, alt kirpik çizgisinin altında gümüş sürmemeye dikkat edin.

taupe eyeshadow for brown eyes ile ilgili görsel sonucu

Ama tabi hiç kimse günlük makyaj için, her gün parlak mor makyaj istemiyor!  Kahverengi göz farı, kahverengi gözlere çok yakışacaktır. Gözlerinizi biraz patlatmak isterseniz bunun için alt kirpik çizgisinin hemen altında biraz mor, deniz mavisi hatta yeşil sürebilirsiniz. Bu küçük renk sıçraması, gün boyu sizi hoş göstermek için yeterli olacaktır.

Kahverengi gözler için son ipuçları:

  • Göz renginizi patlatmak için, kahverengi ile zıt renkler olduğu için mor veya deniz mavisi kullanın.
  • Gümüş çok güzel görünebilir, ancak göz altındaki koyu halkaları artırabileceğinden alt kirpik çizgisinin altına sürmemeye dikkat edin.
  • Kahverengi göz farı, kahverengi gözlerle uyum sağlama eğilimindedir, bu nedenle daha fazla gri kahve (boz rengi) veya şeftali tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com