Kıvırcık Saçlar Çok Havalı!

Kıvırcık saçlar bazen kadınlara en kötü saç modeli gibi gelir. Ama düz saçlı bir bayana sorduğunuzda ise en çok kıvırcık saçların hayranıdır. Acaba hangisi doğru?

Bu konuda sizde olumsuz düşünüyorsanız aslında oldukça harika bir saç stili. Doğru kullanıldığında ve güzel bir saç stili sağlandığında kıvırcık saçlar erkeklerinden en çok aşık olduğu en çekici saçlar arasındadır… Düz saçlı kızlar ise bukleler veya dalgaların hayranıdır. Kıvırcık saçlı kızlar düz saç isterler, bu her zaman böyle olmuştur.

SAÇLARINIZ NEDEN KIVIRCIK

Avrupalıların %45’inin saçları düz iken %40 dalgalı ve %15’i ise kıvırcık saçlara sahip. Önceki araştırmalar kıvırcık saçlı olmanın %90 oranında aile mirası olduğunu göstermişti. Avustralyalı bilim adamlarının yaptığı son araştırmaya göre “trichohyalin” isimli gen kıvırcık saçların nedeni olarak belirlendi. Bu genin varlığı 20 yıl önce keşfedilmişti. Söz konusu gen saç köklerinin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Ayrıca keratin proteinlerinin yapısındaki sistein amino asitlerinin yapısında kükürt atomları bulunur ve sistein amino asitleri yapısında kükürt bulunan diğer moleküllerle güçlü kimyasal bağlar oluşturabilir. Sistein amino asitlerinin saç telinin farklı bölümlerindeki sistein moleküllerine bağlanması saçın kıvrılmasına neden olur.

KOLAY KULLANIM

Kıvırcık saçların kullanılması zor olduğu düşünülür ancak durum bunun aksinedir. Doğru bakım ve kesim ile kolaylıkla kullanılabilen saç tipidir. Ayrıca çokta havalıdır. Bukleleri belirgin yapabilmek için öncelikle bir yöntem olan duştan çıkınca kafayı aşağıya doğru eğerek kurutma işlemi yapma uygun olacaktır. Bu sayede saçlar daha dolgun ve canlı bir görüntü kazanacaktır. Saçların taranması oldukça yorucu olabileceğinden parmaklar ile açıp ardından hafifçe bir taramak yeterli olacaktır. Saç için alınan bakım ürünleri de kıvırcık saç tipine uygun olmalıdır. Böylelikle saça doğru vitaminler verilerek dolgunluk kazandırılır. Kıvırcık saçlar topuz modellerini rahatlıkla kullanabilir. Saçlarının gür görünümü oldukça dolgun topuzlar sağlayacaktır.

KIVIRCIK SAÇLAR NEŞE KATIYOR

Kendimizi çok zinde hissettiğimizde, saçlarımız adeta uçuşsun isteriz. Onlardan rahatsız olmak mı? Asla! Önümüze düşen bukleler bize neşe katıyor. Bırakın saçlarınız dağınık kalsın. Kıvırcık saç modeli, düz saçlardaki gibi ensemize yapışıp bizi rahatsız etmez. Dilerseniz çok basit bir toka ile tepeden ya da aşağıdan toplayabilir, topuz veya atkuyruğu yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlarınız her türlü modeli taşıyacaktır.

HER RENGİ TAŞIR

Bu saç modelleri kişinin istediği saç şekline göre değişim gösterir. Uzun saç isteyenler uzun bukleler ile oldukça güzel bir görüntü yakalayacaktır. Bukleleri sağlıklı ve canlı görünen uzun saçlar oldukça dikkat çekici ve imrenilesi olacaktır. Kıvırcık saçlı hanımlar kokmadan saçlarını uzatarak kullanabilir. Son yıllarda da oldukça tercih edilen kıvırcık saçlara doğal olarak sahip kişiler bu ayrıcalığın tadını çıkarmalıdır. Uzun saçlar kolaylıkla sprey ile şekillendirilerek kullanılabilir. Kısa olan saçlarda dağınık bir şekilde şekillendirilerek günlük hayatta kolaylıkla kullanılabilir. Geceye uygun olsun diye saçlar güzel dolgun bir topuza dönüştürülebilir ya da bukleler orantılı bir şekle getirilerek rahatlıkla kullanılabilir. Kıvırcık saçlar isteğe bağlı olarak her renge dönüştürülebilir. Kahvesi, siyahı, sarısı, kızılı ya da diğer herhangi bir rengi fark etmeden oldukça güzel modeller meydana çıkar ve her rengi rahatlıkla taşır.

KIVIRCIK SAÇLARIN ÇOK YÖNLÜ FARKLI BİR HAVA

Kıvırcık saçların olması kalabalık bir görünüm olması anlamına gelir. Hey, sen ne olursa olsun fark yaratacak kabarık bukleler ile her zaman oldukça şık bir saça sahipsin. Herkes kesinlikle sizin gibi saçlara sahip olmak istiyor! Sizin kıvırcık saçlarınız,  büyük, koyu ve güzel.

En iyilerinden biri kıvırcık saçların kullanım açısından çok yönlü olmasıdır! Siz çok farklı stillerde saç modeli ve stil yapabilirsiniz. Saç aksesuarları, saç bantları, eşarp ile oldukça şık modeller yapmak için harikadır. Kıvırcık saç ayrıca bir üst topuz veya hacimli bir atkuyruğu, çok sevimli örgülü saçlar yapmak için en ideal saç tipidir.

KIVIRCIK SAÇ DÜŞÜK BAKIM GEREKTİRİR

Kıvırcık saçlar sık yıkamasanız da her zaman bakımlı ve şık görünür. Yağlanma ve sönme gibi derdi yoktur. Saçlar bir gün yıkamaz isen yapışık durma korkusu yok. Hem zamandan tasarruf hem de şampuan ve saç kreminden.

KIVIRÇIK SAÇ DAİMA TREND

Eğer saçların kıvırcıksa büyük ihtimalle saçlarının hep çok kabarık ve hacimli görünmesinden şikâyetçisindir. Artık bu düşünceyi bir kenara bırakmanın zamanı geldi! Şu anda ultra hacimli, kabarık saçların ne kadar trend olduğunu ve çoğu kadının hayalinin hacimli ve dolgun saçlar olduğunu da düşünürsek çok şanslısınız. Ayrıca her zaman tarz ve dışarı gitmek için hazır bir saç stilidir. Sizde dışarı çıkmak için fön ile kurutmadan, demir ile şekillendirme yapmak zorunda olmadan kısa sürede hazırlanabilirsiniz. Sizin saç hacmi her zaman güzel ve tarz görünüyor.

KIVIRCIK SAÇIN KERAMETİ

Sosyolog Dr. Rose Weitz’ın yaptığı çalışmalar gösteriyor ki kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip kadınlar büyük bir avantajı elinde bulunduruyor. Düz saçlı kadınlar erkeklerin gözünde haşin ve seksi olarak tanımlanmış. Bu da toplumdaki konumlarını tepeden tırnağa değiştiriyor. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kadınlar daha sempatik, uysal ve sıcakkanlı görülüyor. Bu da onlara özellikle iş görüşmeleri gibi alanlarda avantaj sağlıyor. Kıvırcık saçlı kadınların düz saçlı kadınlara oranla iş görüşmelerinde üç kat daha başarılı olduğunu gösteriyor. Nedense iş görüşmesini yapan yetkililer kıvırcık ya da dalgalı saçlı bir kadınla çalışmanın onlar için daha iyi olacağını düşünüyorlar. Eğer iş görüşmelerinde istediğiniz sonucu alamıyorsanız belki de saç modelinizi değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir.

TARAK SEÇİMİ ÖNEMLİ

Kıvırcık saçlıların belki de en iyi bildiği detaydan biri tarak seçiminin önemidir. Saç tarağı-fırçası çeşitleri içinden özellikle kıvırcık saçlar için fırça kullanmak bukleleri kırdığı için oldukça yanlış. Sizin ihtiyacınız olan geniş dişli taraklar hatta sadece parmaklarınız. Diğer önemli nokta tarama işlemine diplerden değil, uçlardan başlayarak yukarıya doğru çıkmak. Böylece uçlardaki olası düğümleri daha kolay açmış olacaksınız. Son olarak tarama işlemini duş sırasında, saç kreminizi sürdükten sonra yapın. Çünkü sonrasında hatta kuruduktan sonra tarama yapmak, saçlarınızı kıracak ve kabarmalarına sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com