Göbek Estetiği

Şu günlerde düşük belli pantolonlar ve göbeği açıkta bırakan bluzlar çok moda. Sıkı ve gergin bir karına ve son derece şekilli güzel bir göbek deliğine kavuşmamızı vaat eden göbek estetiğinin de çok popüler olması tabii ki kaçınılmaz.

Doğum sonrasında gevşeme, aşırı kilo alma ya da yaş gibi nedenlerle karın germe ameliyatları tercih edilirken genç kızlar arasında da göbek deliği düzeltme ameliyatları hızla yaygınlık kazanıyor.

Kimler tercih ediyor? Karın bölgesindeki fazlalıklardan, deformasyondan şikâyetçi olanlar. Göbek deliğinin şeklini beğenmeyenler tarafından tercih ediliyor. Göbek deliğinde tercih edilen, deliğin tam bir daire gibi yuvarlak ve içine çökük olması.

Ne hedefleniyor? Karın germe ameliyatlarıyla daha gergin ve düz bir karın, göbek deliği estetiğiyle ise göze daha hoş görünen bir göbek deliği elde edilmesi hedefleniyor. İki ameliyat beraber yapılabiliyor. Bazı karın germe ameliyatlarında göbek deliğinin yeri değişebileceğinden bu göbek deliğine cerrahi müdahale zaten gerekiyor. Ameliyat sırasında göbekteki fıtıklar da gideriliyor.

Nasıl yapılıyor? Karın germe ameliyatında önce karın çevresindeki fazla yağlar liposuction yöntemiyle alınıyor. Zayıflamış olan karın kasları ve varsa fıtıklar düzeltiliyor. Karın derisi gerilip fazla kısım çıkartılıyor. Eski göbek yeni açılan göbek deliğine tutturuluyor. Lokal ya da genel anesteziyle yapılan karın germe ameliyatı 1-2 saat sürüyor. Cilt altına biriken sıvıları atmak için bir diren yerleştiriliyor. Ameliyat sonrasında hastanede 1 gece kalınıyor. 3-5 hafta kadar da korse giyilmesi gerekiyor. Sadece göbek deliğinin düzeltilmesi ise son derece basit bir cerrahi müdahale; küçük bir operasyonla yeni göbek şekli oluşturuluyor. Lokal anesteziyle yapılan işlem 1 saat sürüyor.

İyileşme süreci: Karın germe ameliyatlarından sonra hasta 7-10 gün arasında normal hayatına dönebiliyor. Göbek deliği estetiğinden sonraysa hemen günlük hayata dönmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com