Fitness Yaşam Tarzının Faydaları

Zinde ve sağlıklı olmanın kesinlikle avantajları vardır. Bununla birlikte, hayatta değerli olan herhangi bir şeyde olduğu gibi, bunun için çalışmanız gerekir. Örneğin, işten sonra doğrudan eve gitmek ve spor salonunda durmak ve bir spinning dersi yapmak yerine kanepede oturmak çok daha kolaydır. Doymuş yağ oranı düşük, sağlıklı ve yağsız bir yemek hazırlamak yerine akşam yemeği için lezzetli bir hamburger ve patates kızartması almak çok daha kolaydır.

Bununla birlikte, sağlıklı olmak kısa vadede çok fazla iş gibi görünse de, uzun vadeli faydalar kısa vadeli rahatsızlıklardan çok daha ağır basmaktadır. Bir göz at.

Kalp hastalığı riskinde azalma

Kalp hastalığı Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen ölüm nedenidir. Aynı zamanda önemli bir sakatlık nedenidir. Birçok şey kalp hastalığı riskinizi artırabilir ve bunlara risk faktörleri denir. Bunlardan bazılarını kontrol etmek mümkün değildir; ancak, yönetmenin mümkün olduğu pek çok şey vardır. Bu risk faktörlerini öğrenmek kalp hastalığı riskinizi azaltabilir.

Egzersiz, kalbiniz ve genel zindeliğiniz için mükemmeldir ve egzersiz yapmazsanız, kalp hastalığı geliştirme riskiniz vardır. Aslında, birkaç yıl önce, Amerikan Kalp Derneği, kalp hastalığı için risk faktörleri listesine eylemsizlik getirdi. Bu liste ayrıca aşağıdaki öğelerden oluşur:

  • Aile öyküsü,
  • Yüksek tansiyon,
  • Yüksek kolestorol,
  • Diyabet, ek olarak
  • şişmanlık

Kalp hastalığının ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olmak için, haftanın çoğu gününde en az 30 dakikalık yürüme veya bahçe gibi düşük yoğunluklu fiziksel aktivite eklemeye çalışın. Tek bir oturuma sığmanız mümkün değilse, etkinliğinizi gün boyunca yayılan 10 dakikalık üç bloğa bölün. Ve elbette, yeni bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın.

Daha fazla enerji

Egzersizin hayatınızın neredeyse her alanında size fayda sağlayabilecek ve yaratabilecek önemli bir yararı vardır. Bu enerjidir. Araştırmalar, egzersizin daha enerjik ve uyanık hissetmenize yardımcı olduğunu göstermiştir.

Herhangi bir fiziksel efor, oksijen için artan bir gereksinim üretir. Bir sonraki kişi kadar uygun değilseniz, bu ihtiyaç daha erken görülebilir; ancak egzersize katıldığımızda hepimiz daha derin ve daha hızlı nefes alırız.

Bu yükseltilmiş oksijen kullanımı sayesinde akciğer kapasitemiz de aktivite ile artar. Zamanla, sürekli eğitim ile aerobik kapasite artar. Bu, beyninize ve kan dolaşımınıza daha fazla oksijen vermenizi sağlar. Sonuç olarak, harekete hazır olmanın yanı sıra daha uyanık, uyanık hissedersiniz!

Egzersiz, artan oksijen seviyelerinin beyninize ve kan dolaşımınıza ulaşmasına izin vermenin yanı sıra, kanınızın kendisinin daha verimli bir şekilde dolaşımını sağlar, vücudunuzda daha fazla işlev görmenin yanı sıra yüksek enerji üretimi sağlar.

Daha fazla oksijenin beyninize ve kan dolaşımına ulaşmasına yardımcı olan fiziksel aktivite endorfin üretir:

  • Endorfinler beyninizin tabanında üretilen kimyasal maddelerdir. Bu kimyasallar salıverildiklerinde ağrıyı hafifletme ve esenlik duygularını sağlamaktan sorumludurlar.

Orta veya hafif fiziksel aktivite bile (ve sadece yorucu egzersiz değil) vücudunuzun endorfin salmasına neden olur. Bu, ruh haliniz üzerinde güçlü olmasa da benzer bir etki yaratır. Ruhlarınızın yanı sıra ruh halinizin bu şekilde kaldırılması, sizi daha enerjik hissetmenin yanı sıra günün geri kalanını almaya hazır olmanın etkisini üretmekle sorumludur.

Tonlama

Tonlama söz konusu olduğunda, aşağıdaki üç aktivitenin her birini tutarlı bir şekilde yapmak istersiniz:

  • Kaslarınızı güçlendirmek için direnç eğitimi
  • Yağ kaybına ek olarak genel sağlık için düzenli kardiyovasküler egzersiz
  • Vücut yağını azaltmak ve kaslarınızı ortaya çıkarmak için sağlıklı bir diyet yapmak

Fitness yaşam tarzı başlamak için bir zorluk olabilir. Ancak, bir kez gidip hedeflerinize ve isteklerinize odaklanmaya devam ettiğinizde, uzun vadeli faydaları çok hızlı bir şekilde göreceksiniz. Yeni bir fitness yaşam tarzıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bu süreçte size yardımcı olması için eğitimli bir kişisel antrenöre danışmanız önerilir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com