ev dekorasyon

Evde Geçirdiğiniz Vakti Güzelleştirecek Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyon ürünleri ve süs eşyalarınızı kendi emeğinizle taçlandırmak istiyorsanız bu yazı tam da size göre! Farklı tarzlara hitap eden yüzlerce sanat dalı ve hobi çeşidi arasından evde kolaylıkla uygulanabilecekleri sizin için derledik. Evde geçirdiğiniz vakti güzelleştirecek ve ev dekorasyonunuza eşsiz dokunuşlar yapacak bu önerileri çok seveceksiniz. Hazırsanız başlıyoruz!

Makrome Duvar Süsleri Geri Döndü!

Makrame Duvar Süsleri Geri Döndü

Birkaç nesil öncesinin favori dekorasyon ürünleri arasında olan makrome süsler, çok daha şık tasarımlarla geri döndü. Doğal ve vintage tarz sevenlerin sıklıkla tercih ettiği makrame duvar süslerini siz de kolaylıkla evinizde yapabilirsiniz.

Makrome Duvar Süsü

İlk adım, uygun bir odun parçası bulmaktan geçiyor. Duvarınızın büyüklüğüne uygun bir dal parçasını verniklemeden temel olarak kullanabilirsiniz. Pek çok sosyal platformda ve kitapçıkta bulabileceğiniz yönergeleri takip ederek makrame duvar süsünü tamamlayabilirsiniz.

Modern Makrome Örnekleri

Makrame iplerle yalnızca duvar süsü yapıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu iplerle fenerlik, bardak altlığı, çanta ve anahtarlıklar yapmak da oldukça kolay. Farklı renk seçenekleriyle satın alabileceğiniz makrame iplerle kendi tasarımlarınızı da yapabilirsiniz.

Filografi Tablolar ile Evinizi Süsleyin

Filografi Tablolar ile Evinizi Süsleyin

Filografi hakkında biraz bilgi sahibi olanlar şu anda şaşırmış olmalılar. Bir duvarı tek başına dolu dolu gösterebilen filografi tablolar, oldukça keyifli bir yapım sürecine sahip. Klasik tarzdaki bir filografi tablosu için yüzlerce minik çiviyi ahşap zemine çakmanız gerekir. Tabii, bu süreç bir miktar gürültülü geçer. Bu yüzden de filografi tablolar apartman hayatı hobileri arasında kendine pek yer bulamaz.

Filografi

Güzel haberi veriyoruz. Filografi de artık modern sanatlar arasında yerini almaya başladı. Klasik model ve uygulamalardan farklı olarak çok daha sade ve modern tablolar yapılmaya başlandı. Yalnızca 5-10 tane çivi ve farklı boyama teknikleriyle harika filografi tablolar yapabilirsiniz. Kumaş tercih etmeyip yalnızca ahşap zemin üzerine de çalışabilirsiniz.

Halatlardan Avizeye Ne Dersiniz?

Balonlar, tutkal ve halat ipi kullanarak yapabileceğiniz bu avizeleri eviniz için, açık havada yapacağınız partileriniz için hatta düğününüz için bile kullanabilirsiniz!

Mumluklar, Balon avize, Kavanoz mumluk

Kasnaklar Hazır mı?

Kasnak pano modelleri | Hobinizm.com

Bohem ve shabby chic tarzı bir araya getirebilen en şık dekorasyon ürünleri, kasnaklar olabilir. Kasnaklar, hem geçmişin romantik tarzını hem de bohem hayatın özgür yönünü bir araya getiriyorlar. Üstelik, kasnak yardımıyla yapabileceğiniz pek çok farklı çalışma var. Hepsi de boş vakitlerinizde rahatlıkla yapabileceğiniz cinsten.

el nakisi desenleri kasnak nakis ornekleri (15)

Örneğin, farklı boylarda pek çok kasnak kullanarak bir duvarınızı dekoratif çalışmalarla kaplayabilirsiniz. Kasnaklara geçireceğiniz farklı tür ve renkteki kumaşları, aynı dekoratif dokunuşlarla tamamlayabilirsiniz. Mesela; kot, krep ve ipek kumaşlarla kaplı kasnaklarınızın tamamını kurumuş çiçeklerle bezeyebilirsiniz. Bunu yaparken, ev dekorasyonuyla uyum yakalamak da oldukça önemli.

Alternatif olarak annelerinizin çeyizinden kalan o muhteşem görünen fakat kullanılmayan dantelleri elinize almaya ne dersiniz? Büyük boy üç adet kasnağa bu dantelleri geçirin arkadan tutturun. Yeni duvar süsleriniz hazır!

Taş Boyamada Seviye Atlayın!

Bahçede Taş Boyama Atölyesi | ATÖLYE HAYALNAS

Taş boyama tekniğini uygun tasarımlarla birleştirerek harika tablolar yaratabilirsiniz. Özellikle, tatil ve deniz kıyısı konseptine sahip evler için taş boyama tekniği eşsiz sonuçlar yaratabilir. Denizden gelen her şeyi bir tabloya sığdırabilirsiniz.

Adnan Menderes Mahallesi içinde, ikinci el satılık Kütük dil

Kıyıya vurmuş bir ahşap parçasının üzerine renkli taşlarla zemin hazırlayabilirsiniz. Üzerine ise deniz kabukları, kurumuş yosunlar, deniz yıldızları ve deniz kumuyla bir tema oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bu taşları doğal haliyle de kullanabilirsiniz. Boyamak için ise her yüzeye uygun akrilik boyaları ya da taş boyamaya uygun kalemleri tercih edebilirsiniz.

Ahşap Parçalar ile Rustik Bir Eve Hazır Olun!

yuvarlak-kesilmis-odun-parcalarindan-20-mukemmel-dekorasyon-fikri-3

İnce ince kesilmiş odun parçaları ya da farklı boyutlardaki ahşaplar ile rustik bir oda dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bu parçaları internet üzerinden satın alabilir ya da bir marangozdan temin edebilirsiniz. Minik parçalardan oluşan odunlarla ayna ve tablolarınız için dekoratif çerçeveler üretebilirsiniz.

Ne Yapacaksın O Dalı Sapı? Diye Soranlara Cevap Niteliğinde 30 Organik Dekorasyon Fikri - onedio.com

Kusursuz bir sonuç istiyorsanız çerçevelerde vernik kullanabilirsiniz. Fakat bu tarz tasarımların doğal haliyle de çok çarpıcı görüneceğine eminiz. Bahçenizde bulduğunuz kurumuş bir ağaç dalını, uçlarına lambalar takarak şık bir abajura dönüştürebilirsiniz. Ufak tefek dal parçalarını yan yana dizerek mumlukları ya da vazoları da kaplayabilirsiniz. Tüm bu tasarımlar için tek bir sınır var, o da sizin hayal gücünüz! 😉

16 самодельных ламп: фото, рекомендации по изготовлению - каталог статей на сайте - ДомСтрой

Evde Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com