Epilasyon Yöntemleri Nelerdir? Sağlıklı Epilasyon Uygulama Teknikleri

Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

İğneli klasik epilasyon yöntemi, blend yöntemi, bio-aktif sistem, radyo frekansı ile yapılan epilasyon yöntemi, foto epilasyon ve lazer epilasyon gibi çok çeşitli epilasyon yöntemleri vardır. Gelin, bu yöntemleri daha yakından inceleyelim.

İğneli klasik epilasyon yöntemi

İğneli epilasyon yönteminde alkolle temizlenen bölgeye iğneyle kıl köküne girilir ve elektrik verilir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip etmek amaçlanır. Hamileler dışında herkese uygulanabilen bu yöntemde daha önceden jilet gibi kesicilerle alınan tüylü bölgelerde daha fazla acı hissedilir.

Blend yöntemi

Epilasyon yöntemleri arasında yer alan blend yöntemi de iğneli yönteme benzer. Tek farkı, bu yöntemde kıl köküne sıvı oluşturulur ve bu sıvının kılı öldürmesi beklenilir. Bu sebeple seanslar iğneli yöntemden daha uzun sürebilmektedir.

Bio-aktif sistem

Epilasyon yöntemleri arasında oldukça farklı bir yöntemdir bio-aktif sistem. Çünkü bu yöntemde epilasyon yapılacak bölgeye, epilasyondan önceki üç gün üst üste bir solüsyon sürülür. Daha sonra o bölge ağda ile alınır, tekrar solüsyon sürülür, masaj yapılır. Bu şekilde tüyler uzun vadede yok edilmeye çalışılır.

Radyo frekansı uygulaması

Epilasyon yöntemleri kıl kökünü yakmaya yöneliktir. Bu yöntem de onlardan biridir. Ses dalgaları ile kıl köküne ısı verilir ve yok edilir. Hem acısızdır hem de iz bırakmaz.

Foto epilasyon

Bu epilasyon yöntemleri tıpkı lazerdeki gibi deriye yoğun ışık verilerek kılı yakmaya dayanır. Ancak ışığın dalga boyu lazerden daha azdır. Son yıllarda bu yöntemdeki acıma konusu en aza indirgenmiştir.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon yöntemleri kıl kökünün lazer ışığıyla zayıflatılması ve tahrip edilmesini kapsar. Lazer teknikleri kendi içerisinde farklı gruplara ayrılmaktadır.

En sağlıklı yöntem hangisi?

Öncelikle şunu belirtelim ki, hemen hemen her epilasyon yönteminin yan etkisi olabilmektedir. Kızarıklık, şişlik gibi… Ayrıca sağlıklı epilasyon yöntemi her klinik için geçerli değildir. Her ne kadar güvenli yöntem olsalar da kötü bir klinikte bunu gerçekleştirmek geri dönüşü olmayan hatalarla sonuçlanabilir. Bu sebeple iyi bir klinik seçmeli ve kendiniz için en uygun epilasyon yöntemini bulmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com