Dudak Botoksu

Dudak botoksu, dudak üstünde meydana gelen kırışıkların ve çizgilerin giderilmesi adına botulinum toksinin cilt altına enjekte edilmesi ile yapılır.

Botoks işleminde enjeksiyon yapılan bölgeye anestezi etkisi gösteren krem sürülerek acı hassasiyeti olan kişiler için işlem daha konforlu hale getirilmektedir . Üst dudak çizgileri yani sigara çizgileri olarak da bilinen çizgiler ile alt dudak kırışıklıkları bu uygulama ile giderilmektedir.

Dudak Botoksu Nasıl Yapılıyor?

Dudak botoksu ile dudaklardaki kırışıklıklar giderilir.

Üst Dudak Botoksu: Üst dudağa botoks uygulanmasının asıl amacı dikey yöndeki çizgilerdir. İnce yapılı ve dikey çizgiler için tercih edilen yöntem üst dudak botoks işlemidir.

Alt Dudak Botoksu: Alt dudaklara yapılacak botoks işlemi ise aşağı bakan yapılar için geçerlidir. Dudaklara botoksda kullanılacak olan doz son derece önemlidir.

Dudaklara botoks klinik ortamında muayene sonrasında uzman tarafından yeterli dozun ve kırışık oranın belirlenmesinden sonra yapılmaktadır. İşlemden önce herhangi bir hazırlık yapılması için özel bir durum olmaması dışında gerek yoktur. Özel iğneler ile botoks toksini gerekli bölgelere enjekte edilir. İşlem oldukça pratik ve kişi için konforlu geçmektedir.

Dudak Botoksunun Riskleri Var mı? Zararlı mı? 

Dudak botoksu işleminin, diğer botoks uygulamalarından hiç bir farkı bulunmamaktadır. Botoksun zararları ve riskleri sıkça merak edilen konulardan biridir. Günümüze kadar yapılan araştırmalarda dudaklara botoks uygulamasında yeterli doz ve işin ehli uzman tarafından yapılması durumunda herhangi bir yan etkisi ve zararı görülmemiştir.

Dudak Botoksu Yaptırmayı Gerektiren Durumlar

Dudaklarda botoks ihtiyacını doğuran sorunlar kimi zaman bazı alışkanlıklarla ortaya çıkarken kimi zaman da yaşın getirisi olarak ortaya çıkar.

  • Kimi dudaklarda dudak köşelerinin aşağı indiği görülür.
  • Sigara içen kişilerde sigara çizgileri oluşur.
  • Bazı dudaklarda dudak kontörünün silinmesi botox gerektirebilir.
  • Dudak hacminin azalması bir botox ihtiyacı doğurabilir.
  • Bütün bunların dışında kişinin cilt sorunları, dudaklar üzerindeki düzensizlikler botox ihtiyacı doğurabilir.
  • Botox işlemi alt ve üst dudaklara yapılır. İkisinin de amacı farklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com