Chanel Sonbahar/Kış 2021 Couture: Empresyonizm esintisi

Fransa’da Kovid-19 kısıtlamaları hafiflerken, Salı günü Paris Moda Haftası’nda Chanel’in Empresyonist esinli haute couture şovunu rengarenk çiçekler, payetler ve tüyler süsledi.

Chanel Sonbahar/Kış 2021 Couture koleksiyonu, dün Paris Moda Haftası kapsamında sergilendi. Chanel de pandemi sonrası ilk kez canlı seyirciye sunum yapan modaevleri arasındaydı.

Tasarımcı Virginie Viard, tablo gibi görünen çiçekli elbiseler, üstler ve eteklerden; nilüferler işlenmiş bir frak ve tül ponponlarla süslenmiş siyah bir kabandan oluşan koleksiyon, Empresyonist esintiler taşıyordu.

Viard, koleksiyonunun hikayesini anlatırken ilham almak için Berthe Morisot, Marie Laurencin ve Edouard Manet gibi sanatçıların eserleriyle birlikte İngiliz bahçelerine baktığını söyledi. “Kışın griliğinde renk görmeyi seviyorum. Gerçekten çok işlemeli, sıcak bir şeyler olan, özellikle renkli bir koleksiyon istedim.” dedi.

Defilede modellerin bazılarının Mohawk saç örgüleri dikkat çekti. Bu asi saç stili, modaevinin klasiği tüvit takımlar, lüks fiyonklar, fırfırlı etekler, şifon veya dantel süslemeli elbiselerle kombinlendi.

Defilenin kapanışını oyuncu Margaret Qualley, yumuşak pembe bir gelinlikle yaptı; etrafına gül yaprakları düşerken seyircilere bir buket fırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com