Aynı kıyafetler farklı bedenler…

Aynı kıyafetlerin farklı bedenlerde nasıl durduğunu göstererek güzellik kalıplarını yıktılar. Kadınlar gündelik hayatın dinamikleri içinde uğraştıkları sorunların yanında bir de güzellik kalıplarına girmeye çalışıyorlar.

Son yıllarda ünlü markaların öncülüğünde güzellik standartları bir bir yıkılıyor. Artık kadınların tek bir bedende ve tek bir görünümde olmaması gerektiği kabul ediliyor. New York’ta yaşayan Denise Mercedes ve Maria Castellanos da farklı bedenlere sahip olmanın kötü bir şey olmadığını herkese kanıtlamaya çalışıyor.

Aynı kıyafetlerin farklı bedenlerde nasıl durduğunu göstererek güzellik kalıplarını yıktılar

Tüm dünyada kadınlar cinsiyetçilik, şiddet ve ayrımcılık gibi konularda mücadele ediyor. Tüm bunların yanında kadınlar kalıplaşmış güzellik standartlarını yıkmak için uğraşıyor.

1

Popüler kültürün belirlediği standart güzellik kalıplarına uymak zorunda olunmadığını anlatan Denise Mercedes ve Maria Castellanos sosyal medyada popüler oldu. İki arkadaş farklı beden ölçülerinde olmalarına rağmen aynı kıyafetleri giydikleri TikTok videoları çekiyor.

2

Kısa sürede milyonlarca takipçiye ulaşan ikili tüm kadınlara ilham oluyor. Bedenin önemli olmadığını herkese gösteren arkadaşlar, kıyafetleri bambaşka şekillerde gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com