Aleyna Tilki Bilboard’da

Aleyna Tilki geçen yıl, Warner Music Group ile anlaşma imzalamış, Dua Lipa ve Diplo işbirliği ile ilk teklisi ‘Retrograde’i çıkarmıştı. Sonrasında Dillon Francis ile bir araya gelerek ‘Real Love’ adlı şarkısını yayınlamıştı. Bu şarkı Billboard Dance Chart’a giriş yaptı.

Aleyna Tilki şimdi de müzik alanında otorite kabul edilen Billboard Dergisi’ne röportaj veren ilk Türk müzisyen oldu. İşte Spotify’ın kadınlara öncelik veren ‘Equal’ programı elçisi olarak konuşan Aleyna’nın açıklamaları…

Çocukken şarkı söylemeyi hep severdim ama bilime takıntılıydım ve büyüdüğümde laboratuvarda çalışmak istiyordum. Biraz daha büyüdükçe duygularım için bir çıkışa ihtiyacım vardı, bu yüzden her şeyi müziğe döktüm.

Dua Lipa, ilk single’ım ‘Retrograde’in yazarlarından biriydi ve bu benim için dünyalar demekti.

Türk efsanesi Selda Bağcan beni her zaman müzikal ve duygusal olarak destekledi. Kardeşim Ayça Tilki de. O da bir sanatçı ve büyümesini görmek için sabırsızlanıyorum.

Müziğe başlayacaklara tavsiyem; bedeninizi ve imajınızı koruduğunuzdan emin olun. Vücudunuzu sevin ve sizin için önemli olan değerlere sadık kalın. Müzik endüstrisinin sizi şöhret için önemli olan şeylerden ödün vermeye zorlamasına izin vermeyin. Cesur ol ve kendi yolunda yürü!

Sürekli dinlediğim 3 kadın: Amy Winehouse, Selda Bağcan ve Rihanna.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com